Zidane wie czego zabrakło. Francuz komentuje remis z Elche

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane PressFocus

Realowi Madryt w środowy wieczór nie udało się odnieść szóstego z rzędu ligowego zwycięstwa. Królewscy w wyjazdowym meczu niespodziewanie zremisowali 1:1 z Elche. Po zakończeniu spotkania trener Zinedine Zidane żałował przede wszystkim niewykorzystanych sytuacji w pierwszej połowie.

Spotkanie dobrze ułożyło się dla mistrzów Hiszpanii, którzy wyszli na prowadzenie w 20. minucie po strzale Luki Modricia. W pierwszych trzech kwadransach Królewscy stworzyli sobie kilka innych dogodnych sytuacji, ale nie udało im się zdobyć drugiego gola. Siedem minut po przerwie Elche wyrównało po uderzeniu Fidela z rzutu karnego i wynik 1:1 nie uległ już zmianie.

– W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie wiele okazji do zdobycia tego drugiego gola, co pozwoliłoby nam grać spokojniej. Kiedy jednak doprowadzili do wyrównania, wszystko stało się dla nas trochę trudniejsze. Cofnęli się głębiej, a my w drugiej połowie mieliśmy problemy. Tak to już jest w piłce nożnej i musimy iść dalej. Jeśli spojrzymy na pierwszą połowę to strata tych dwóch punktów wydaje się przypadkiem, ale na pewno nadal musimy ciężko pracować – powiedział Zidane.

– Każdy kiedyś straci punktu. To jest bardzo trudna liga. Zagraliśmy dzisiaj naprawdę dobrze, a straciliśmy dwa punkty. Musimy dalej robić to, co robimy, ponieważ sezon jest bardzo długi i przed nami jeszcze długa droga do przebycia – kontynuował szkoleniowiec Królewskich.

– Dokonaliśmy dzisiaj trzech zmian, ale Martin nie był wykorzystany. Nie ma jednak z tym żadnego problemu. Hazard wrócił dziś wieczorem, ale potrzebuje czasu i występów. Chodzi o to, aby wszystko robić krok po kroku – dodał francuski trener.

Kolejne spotkanie Real czeka już 2 stycznia. Na własnym stadionie zmierzy się z Celtą Vigo.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 16:11.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze