Zidane zaapelował do kibiców, aby przestali gwizdać na Bale’a

Gareth Bale
Gareth Bale fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt pokonał w sobotni wieczór 3:1 Real Sociedad San Sebastian. W 67. minucie tego spotkania na boisku zameldował się Gareth Bale. Tymczasem po zakończeniu meczu szkoleniowiec Królewskich zaapelował do kibiców w sprawie Walijczyka, aby nie byli już do niego negatywnie nastawieni.

Czytaj dalej…

Bale wraz z kolegami z reprezentacji Walii po zapewnieniu sobie awansu na Euro 2020 paradował z flagą, na której widniał napis: “Wales. Golf. Real Madrid.”, dający jasno do zrozumienia, że dla piłkarza dopiero na trzecim miejscu pod względem ważności jest ekipa z Hiszpanii. Wyżej jest natomiast zamiłowanie zawodnika do gry w golfa.

Powyższy stan rzeczy sprawił, że kibice Los Blancos mogli być jeszcze bardziej negatywnie nastawieni w kierunku Bale’a. Tymczasem o spokój w kierunku zawodnika poprosił kibiców trener madryckiej ekipy.

– Mam nadzieję, że kibice do końca sezonu zaprzestaną gwizdać w kierunku Bale’a – mówił Zidane w rozmowie z dziennikiem Marca po sobotnim starciu.

– Chcemy, aby kibice cały czas nas wspierali. Rozumiem, że fani wyrażają swoje zdanie, ale dla nas bardziej pomocne jest, jeśli każdy piłkarz jest oklaskiwany – zaznaczył.

– Nie mogę powiedzieć, czy gwizdy w kierunku Bale’a były sprawiedliwe. W każdym razie byłem zadowolony z jego gry i wyników – mówił opiekun Realu.

Zidane potwierdził również, że nie rozmawiał z Bale’em na temat wydarzenia, które miało miejsce po wywalczeniu przez Walię awansu na Euro 2020. Francuz stwierdził jednak, że pogratulował zawodnikowi tego, że jego reprezentacja zagra na przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

Komentarze