Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. PressFocus

Zidane zadowolony z opcji w składzie Realu

Real Madryt w ostatnim niedzielnym spotkaniu hiszpańskiej ekstraklasy pokonał 3:1 Eibar SD. Dzięki tej wygranej Królewscy wskoczyli na drugie miejsce w tabeli. Stołeczna drużyna wygrała czwarte z rzędu spotkanie. Nie mogło zatem dziwić zadowolenie jej trenera po meczu.

Real Madryt w meczu 14. kolejki La Liga odniósł swoje dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Taki stan rzeczy sprawia, że podopieczni Zinedine’a Zidane’a legitymują się bilansem 29 punktów na koncie.

W związku z tym, że ostatnio Real sprawiał wrażenie zespołu nieco zmęczonego, to opiekun madryckiej drużyny wprowadził kluczową zmianę w składzie. Okazję do gry otrzymał Rodrygo. Ciekawostką jest natomiast fakt, że szkoleniowiec Los Blancos wykorzystał w niedzielny wieczór tylko dwie zmiany, wprowadzając na boisko Marco Asensio i Federico Valverde.

– Przez pierwsze 20 minut nasza gra wyglądała świetnie. W każdym razie już teraz mogę powiedzieć, że w przyszłym tygodniu w naszym składzie dojdzie do zmian, bo jeszcze mnóstwo spotkań przed nami – mówił Zidane cytowany przez hiszpańską Markę.

Hiszpańskie media sugerują, że okazję do gry od pierwszej minuty może otrzymac Urugwajczyk Valverde. Realny jest też powrót do wyjściowego składu Realu takich zawodników jak: Marcelo, Luka Jovic, czy Martin Odegaard.

Przed madrycka ekipą jeszcze dwa spotkania do rozegrania w 2020 roku. Najpierw Real zmierzy się z Granadą CF, a później Elche CF.