Liga Europy: mnóstwo niewykorzystanych sytuacji Barcy, gol Zielińskiego

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński PressFocus

Piotr Zieliński strzela na Camp Nou! Polak wykończył ładną akcję Napoli i dał Włochom prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron z rzutu karnego wyrównał Torres. Barcelona miała jeszcze mnóstwo okazji, ale gospodarze nie zdołali zdobyć kolejnych bramek. Mecz skończył się remisem 1:1.

• Zieliński strzela gola na Camp Nou
  • Z rzutu karnego wyrównał po przerwie Ferran Torres
  • Barcelona może żałować niewykorzystanych sytuacji

Zieliński z golem na Camp Nou

Optyczną przewagę w pierwszych 45 minutach miała Barcelona. Gospodarze starali się kontrolować boiskowe wydarzenia, z kolei Napoli bardziej skupiło się na defensywie i próbowało wyprowadzać kontrataki, po których dwukrotnie stworzyło groźne sytuacje pod bramką rywala. Cieszyć może, że w obu akcjach uczestniczył Piotr Zieliński. Najpierw fantastyczne prostopadłe podanie od Polaka otrzymał Osimhen, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Drugą sytuację wykończył już polski pomocnik. Piotrek Zieliński dobrze znalazł się w polu karnym i na raty, ale pokonał bramkarza Barcy dając Napoli prowadzenie.

Bracelona również miała swoje dogodne okazje na zdobycie bramki, ale piłkarzom z Katalonii brakowało albo szczęścia albo dokładnego wykończenia akcji. Trzeba też oddać Napoli, że bardzo dobrze się bronili. Starali się blokować strzały, byli blisko rywala i grali agresywnie. Z pewnością zasłużyli na korzystny rezultat do przerwy.

Druga część spotkania zaczęła się od ataków Barcelony, która zamknęła Napoli na swojej połowie. Goście nie potrafili wydostać się spod naporu Katalończyków, ale przy tym bardzo dobrze się bronili. Przełamanie przyniosła 58. minuta. Po zagraniu Traore piłkę ręką trącił w polu karnym Jesus. Początkowo arbiter nie interweniował w tej sytuacji, jednak po analizie VAR zdecydował się podyktować jedenastkę, którą na bramkę zamienił Torres.

Po stracie gola piłkarze Napoli zgaśli, a swoje akcje kontynuowała wciąż Barcelona. Mimo wielu dogodnych sytuacji graczom Dumy Katalonii nie udało się już podwyższyć wyniku. Po dobrej pierwszej połowie gracze z Neapolu mogą mówić o dużym szczęściu, że udało mi się zremisować ten mecz. Gospodarze mogą żałować niewykorzystanych okazji. Sprawa awansu pozostaje otwarta, choć wciąż to Hiszpanie pozostają faworytami.