Zimowy nabytek Sevilli nie wiąże przyszłości z klubem

Anthony Martial
Anthony Martial Pressfocus

Anthony Martial zimą został wypożyczony do Sevilli na resztę sezonu. Niewiele wskazuje na to, że Francuz po tym czasie będzie wciąż grał a Andaluzji.

  • Po sezonie 2021/2022 Anthony Martial wróci do Manchesteru United
  • Taki scenariusz zapowiedział sam Francuz
  • Napastnik Sevilli opowiedział też o trudnym wejściu do zespołu

Transakcja niekorzystna dla obu stron

Jeszcze kilka miesięcy temu, gdy trwało zimowe okno transferowe, Sevilla była w zupełnie innej sytuacji, niż teraz. Andaluzyjczycy toczyli zacięty bój z Realem Madryt o mistrzostwo Hiszpanii. W związku z tym klub postanowił wzmocnić linię ataku.

Zimą na pół roku wypożyczony do Sevilli został Anthony Martial, który szukał regularnej gry po nieudanych miesiącach w Manchesterze United. Francuz w nowym zespole gra częściej, ale jego statystyki są wciąż słabe (10 występów oraz jeden gol i asysta).

Przyszedłem tutaj, aby znów cieszyć się futbolem po tym jak przez długi okres nie grałem. Wiem, że stać mnie na grę na wyższym poziomie i ciężko na to pracuję. Najpierw przytrafiła się mi kontuzja, później doszedł okres adaptacji w nowym klubie i nowym mieście. Nie było też łatwo przez barierę językową – powiedział Martial, który odniósł się również do swojej klubowej przyszłości.

To bardzo skomplikowane, abym kontynuował tutaj moją karierę. Teraz o tym nie myślę. Przyszedłem tutaj, wiedząc, że będę grał przez sześć miesięcy, a później na pewno wrócę do Manchesteru United – zdradził Martial.

Kolejną szansę na zademonstrowanie swoich umiejętności Martial może otrzymać 17 kwietnia w hicie kolejki, czyli meczu Sevilla kontra Real Madryt.

Czytaj także: Real gotów wydać fortunę za rewelacyjnego Francuza

Komentarze