Zinedine Zidane docenia Atletico. “To faworyci do wygrania La Liga”

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane PressFocus

Trener Realu Madryt, Zinedine Zidane próbuje przed derbami z Atletico Madryt zrzucić presję z barków swoich piłkarzy. Jak podkreśla, to Los Rojiblancos, a nie Real, są faworytami do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii.

Do starcia obu klubów dojdzie w sobotę o 21:00. Drużyna Diego Simeone jest niepokonana w ostatnich dziesięciu meczach i ma sześć punktów przewagi w tabeli La Liga nad Realem Madryt. – Wygraliśmy w poprzednim sezonie tytuł i chcemy go obronić i będziemy walczyć o to do samego końca sezonu – zadeklarował Zinedine Zidane na konferencji prasowej.

Sobotni mecz może mieć kluczowe znaczenie w kontekście walki o tytuł La Liga. Jeśli bowiem Atletico wygra, będzie mieć już dziewięć punktów przewagi. A to mogłoby być stratą, której Królewscy już nie odrobią. Real gra jednak u siebie i na pewno nie stoi na straconej pozycji.

Sam Zinedine Zidane przyznaje, że role w La Liga się odwróciły i teraz to Los Rojiblancos uchodzą za faworytów rozgrywek. Niektórzy uważają jednak, że takimi wypowiedziami chce po prostu zrzucić presję z barków swoich graczy. – Pragniemy wygrywać w każdym meczu, a zwłaszcza w tak wyjątkowych jak ten derbowy. Atletico pokazuje jednak swoją postawą na boisku, że jest w tym momencie faworytem w walce o tytuł. Nie od dziś są konkurencyjnym zespołem i dobrze ich znamy – powiedział Zinedine Zidane.

Kluby te spotkają się po raz pierwszy od lutego 2020 roku. Wówczas na Santiago Bernabeu gospodarze wygrali z Atletico 1:0.

Komentarze