Zinedine Zidane może objąć reprezentację Francji

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane PressFocus

Didier Deschamps ma rozstać się po wygaśnięciu obecnego kontraktu z reprezentacją Francji. Jak przyznał chciałby, aby jego następcą został Zinedine Zidane. Posada Francuza w Realu Madryt jest obecnie zagrożona.

Królewscy odpadli z Pucharu Króla po sensacyjnej porażce z Alcoyano. Wcześniej zawiedli też w Superpucharze Hiszpanii, gdzie nie sprostali Athleticowi Bilbao. Wzmogło to tylko spekulacje o zakończeniu współpracy z Zinedine’em Zidane’em.

Nawet jeśli działacze Realu Madryt podziękują trenerowi za współpracę, to ten raczej nie będzie znajdować się zbyt długo na bezrobociu. Kusić ma go między innymi reprezentacja Francji. Spekulacje te potwierdza zresztą obecny selekcjoner Didier Deschamps. Widzi on w swoim dawnym koledze z kadry swojego sukcesora.

Wiem, że temat Zidane’a w kadrze powróci i to ma sens. To byłoby zatoczenie pewnego koła, gdyby przejął kadrę po mojej osobie – powiedział Dechamps.

Zidane selekcjonerem za rok?

Umowa obecnego selekcjonera Les Bleus wygaśnie w przyszłym roku, po mundialu w Katarze. Wcześniej Francuzów czeka jeszcze rywalizacja na Euro 2020, gdzie trafili do grupy z Węgrami, Portugalią i Niemcami.

Zidane ma rzecz jasna podstawy, by przejąć kadrę. Ma na koncie wiele sukcesów. W przeszłości doprowadził Les Bleus do mistrzostwa świata jako zawodnik. Jako trener wygrał z Realem Madryt 11 trofeów w tym trzykrotnie Ligę Mistrzów.

Komentarze