Złe wieści dla Realu. Kontuzja Ramosa potwierdzona

Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt oficjalnie potwierdził kontuzję swojego kapitana Sergio Ramosa. Królewscy będą musieli sobie poradzić bez doświadczonego obrońcy w kilku najbliższych spotkaniach. Klub co prawda nie podał spodziewanego terminu powrotu piłkarza na boisko, ale sztab szkoleniowy ma nadzieję mieć Ramosa do swojej dyspozycji ponownie za dziesięć dni.

Czytaj dalej…

Absencja 34-letniego kapitana zespołu jest spowodowana urazem mięśniowym, którego nabawił się podczas wtorkowego spotkania reprezentacji Hiszpanii z Niemcami w Lidze Narodów. Ramos był zmuszony opuścić boisko jeszcze przed przerwą, po tym jak poczuł ból z tyłu prawego uda.

Ramos nie zagra w trzech meczach

Po powrocie do klubu obrońca przeszedł szczegółowe badania, które potwierdziły uraz mięśnia dwugłowego prawej nogi. Klub nie przekazał konkretnych informacji w sprawie długości przerwy w grze Ramosa, ale według hiszpańskiego dziennika Marca potrwa ona co najmniej 10 dni. Oznacza to, że Real będzie musiał poradzić sobie bez jednego z kluczowych zawodników w ligowych spotkaniach z Villarreal i Deportivo Alaves, a także w bardzo ważnym meczu Ligi Mistrzów z Interem Mediolan.

W Madrycie mają nadzieję, że Ramos będzie gotowy do gry na spotkanie z Szachtarem Donieck, ale w chwili obecnej trudno jest o czymkolwiek przesądzać.

Varane przed badaniami

Kontuzja Sergio Ramosa to niejedyny problem dla trenera Zinedine’a Zidane’a. Do klubu ze zgrupowania reprezentacji z urazem barku wrócił także Raphael Varane. Decyzja w sprawie jego ewentualnego występu w najbliższym meczu przeciwko Żółtym Łodziom Podwodnym zapadnie dopiero podczas piątkowego treningu, na którym okaże się, czy piłkarz będzie w stanie wybiec na boisko.

Komentarze