Zmiana trenera nie jest dobrym rozwiązaniem dla Barcy

Ronald Koeman
Ronald Koeman Pressfocus

Przez serię gorszych wyników FC Barcelony w trzech ostatnich kolejkach, przyszłość Ronalda Koemana zaczęła wisieć na włosku. Ziarno wątpliwości zasiał sam Joan Laporta, który w wywiadzie dla katalońskich mediów wyznał, że tego lata podejmie wiele ważnych decyzji.

Wina za przeciętny sezon leży po stronie Holendra?

Przyszłość Ronalda Koemana na ławce trenerskiej FC Barcelony zaczęła wisieć na włosku. Drużyna na samym finiszu rozgrywek nagle nie potrafi przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Utrata cennych punktów przy lepszej dyspozycji drużyn z Madrytu sprawiła, że Duma Katalonii walczy już jedynie o trzecią lokatę w tabeli.

Patrząc na to, co odziedziczył Holender wchodząc do klubu i w jaki sposób zareagował w pierwszych miesiącach pracy na Camp Nou, wydaje się, że nie należy obarczać go winą za mocno przeciętny sezon w wykonaniu piłkarzy Dumy Katalonii.

Teraz wiemy również, że jedna z kluczowych postaci zespołu, Marc-Andre ter Stegen, borykał się z bólem w kolanie, co może wyjaśniać jego błędy popełniane na przestrzeni ostatnich tygodni. Do tego dochodzi ciągła niepewność z przyszłością Leo Messiego oraz spore problemy finansowe, które nie pozwalają na konkretne ruchy na rynku transferowym. W konsekwencji najlepszych rozwiązaniem dla Barcy nie jest zmiana trenera, ale zmiana wewnętrznej polityki klubu.

Koeman chciałby zostać

Koeman od miesięcy pracuje z sekretarzem technicznym, aby uczynić drużynę bardziej konkurencyjną i ma kilka rzeczy do zrobienia, podczas gdy nowy trener zaczynałby od zera. Dopiero okaże się, w jakim stopniu Laporta wzmocni skład, czy innymi słowy, ile pieniędzy uda mu się zebrać tym razem.

Mówi się, że klubowe konta nie są w najlepszej kondycji, natomiast debet jest większy niż wcześniej sądzono. Ten dług by się pogorszył, gdyby zdecydowali się zwolnić Koemana, ponieważ pozostały rok jego kontraktu nadal będzie wymagał spłaty. Holender z pewnością jest przygotowany na ciągłą rotację weteranami, a przy okazji wprowadza do zespołu młodych zawodników z La Masii.

Wszystkie zalety Koemana nie są bez znaczenia, ponieważ trzeba się zastanowić, czy Xavi byłby gotów zrobić to samo ze swoimi przyjaciółmi.

Komentarze

Na temat “Zmiana trenera nie jest dobrym rozwiązaniem dla Barcy