Zmiana władzy w Bilbao szansą na interesujący powrót

Marcelo Bielsa
Marcelo Bielsa Pressfocus

Marcelo Bielsa znów może poprowadzić Athletic Bilbao. Warunkiem takiego scenariusza jest odpowiednie rozstrzygniecie w klubowych wyborach prezydenckich.

  • W latach 2011-2013 Marcelo Bielsa prowadził Athletic
  • Argentyńczyk znów może trenować w Bilbao
  • Warunkiem jest zwycięstwo odpowiedniego kandydata w wyborach prezydenckich

Bielsa już działa

Athletic miniony sezon La Ligi zakończył na ósmej lokacie, tuż za strefą europejskich pucharów, do których zabrakło tylko kilku punktów. Zdaniem kibiców występy na arenie międzynarodowej były jak najbardziej osiągalne. Trener Marcelino i spółka nie sprostali jednak oczekiwaniom. Hiszpański szkoleniowiec może niedługo pożegnać się z baskijskim klubem.

Następca aktualnego opiekuna Athletiku został już wybrany, a nawet w pewnym sensie ogłoszony. Warunkiem jest odpowiednie rozstrzygnięcie w wyborach na prezydenta baskijskiego klubu. Jednym z kandydatów jest Inaki Arechabaleta, który kandyduje w miejsce Aitora Elizegi. Potencjalny przyszły szef Athletiku udzielił następującej wypowiedzi.

(Bielsa) jest najbardziej szanowanym trenerem na świecie. Jest też trenerem na przyszłość, choć w przeszłości dał nam najlepszy sezon tego stulecia. (Bielsa) ewoluował od tego czasu, a jego ambicja, jakość i umiejętności zaprowadzą nas do Athletic, którym musimy się stać – powiedział Inaki Arechabaleta.

Bielsa pracował jako szkoleniowiec Athletiku w latach 2011-2013. Baskowie za jego kadencji rozegrali 113 meczów. Z Argentyńczykiem na ławce trenerskiej piłkarze dotarli do finału Pucharu Króla oraz Ligi Europy (po drodze wyeliminowali Manchester United Alexa Fergusona). Bielsa pracował ostatnio w Leeds, skąd został zwolniony. Doświadczony szkoleniowiec już przygotowuje się do nowej pracy, chociaż ta nie jest pewna.

Czytaj także: Cudowna nagroda za cierpliwość. Znamy ostatniego beniaminka

Komentarze