Popis pomocnika Barcy w meczu z Kostaryką

Pedri
Pedri Pressfocus

Spotkanie z Kostaryką poza popisem Hiszpanii było również popisem indywidualnym Pedriego, który rozegrał fenomenalny mecz. Pomocnik FC Barcelony zagrał jedynie 60 minut, a mimo to jego statystyki robią wrażenie.

  • Hiszpanai wygrała w środę z Kostaryką aż 7:0
  • Jednym z najlepszych zawodników na boisku był Pedri, który notował świetne liczby
  • Pomocnik FC Barcelony może pochwalić się niesamowitymi statystykami z tego spotkania

Pedri zachwycił w spotkaniu z Kamerunem

Chyba nawet Luis Enrique nie spodziewał się, że aż tak łatwo będzie reprezentacji Hiszpanii pokonać Kostarykę. La Furia Roja robili na boisku, co chcieli, momentami bawiąc się wręcz z rywalem i wygrali pewnie 7:0. Jednym z najlepszych piłkarzy na boisku był Pedri, którego indywidualne statystyki robią wrażenie. 

Pomocnik FC Barcelony posłał aż 22 piłki przecinające linię defensywną rywala, a każda z nich była celna. 19-latek z łatwością mijał rywali i raz za razem kreował okazje bramkowe dla swoich kolegów z zespołu. Trener, chcąc go oszczędzać na kolejne mecze, zdecydował się na zdjęcie pomocnika z boiska już w 57 minucie. 

Hiszpan w środę zanotował 86 celnych podań, Jedynie trzy jego pasy nie trafiły pod nogi kolegów z zespołu. Zanotował on 92 kontakty z piłką, co przy tej liczbie podań dobitnie pokazuje, że jego czucie przestrzeni jest zadziwiające. 

Pedri, obok Jude’a Bellinghama i Jamala Musiali jest najwyżej wycenianym na świecie pomocnikiem. Wartość każdego z nich szacowana jest na 100 milionów euro.

U nas również: De Jong: chciałbym tu pozostać na najbliższe 8-10 lat

Komentarze