Znamy półfinałowe pary Superpucharu Hiszpanii!

Real Madryt
Real Madryt PressFocus

Rozlosowano dziś półfinałowe pary Superpucharu Hiszpanii, starcie Barcelony z Realem Madryt czeka nas, co najwyżej, w finale.

Nowe zasady

Formuła Superpucharu Hiszpanii zmieniła się w zeszłym roku. Wedle nowych zasad w półfinałach mistrz kraju (Real Madryt) powinien zmierzyć się z finalistą Pucharu Króla, a jego zdobywca powinien zagrać z wicemistrzem LaLiga (Barceloną). Jednakże, jako że nie rozegrano finału krajowego pucharu pomiędzy Realem Sociedad a Athletikiem Bilbao, konieczne było losowanie. Po nim okazało się, że czekają nas powtórki z niedawnych spotkań ligowych.

Dostosowanie do nowych realiów

Rzecz jasna, ideą nowego superpucharu była ekspansja LaLiga na kraje Bliskiego Wschodu, ale z powodu pandemii koronawirusa, turniej zostanie rozegrany w Hiszpanii. Umowa z Arabią Saudyjską, która obowiązuje przez trzy edycje superpucharu, została odroczona. W pierwszym półfinale Real Sociedad zagra z Barceloną na Estadio Nuevo Arcangel, na którym na co dzień rozgrywa spotkania trzecioligowa Cordoba. Mecz odbędzie się w środę, 13 stycznia. Dzień później, na stadionie Malagi, La Rosaledzie, Real Madryt zmierzy się z Athletikiem Bilbao. Finał zostanie rozegrany w niedzielę, 17 stycznia na Estadio la Cartuja w Sewilli.

W zeszły wtorek i środę czterech uczestników Superpucharu Hiszpanii rozegrało między sobą awansem spotkania przeznaczone na 19. kolejkę LaLiga. Jest to spowodowane tym, że w czasie rozgrywania superpucharu rozgrywane są też spotkania 3. rundy Pucharu Króla. W związku z tym, gdy wspomniana kolejka ligowa będzie rozgrywana, te cztery zespoły będą rozgrywać swoje spotkania w krajowym pucharze.

Komentarze