Znamy triumfatora Superpucharu Hiszpanii, piękny gol i dwa rzuty karne [WIDEO]

Karim Benzema
Karim Benzema PressFocus

W decydującym spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii Real Madryt pokonał na neutralnym terenie Athletic Bilbao 2:0. Dla Basków to pierwsza porażka w tym roku kalendarzowym. Wcześniej gracze tego klubu przegrali 22 grudnia. Było to w ligowym spotkaniu z… Realem Madryt (1:2 u siebie).

• Królewscy objęli prowadzenie w starciu z Baskami w 38. minucie. Wówczas gola zdobył Luka Modrić
  • Na 2:0 z karnego podwyższył Karim Benzema
  • W końcówce „jedenastki” nie wykorzystał Raul Garcia. Ostatecznie madrytczycy triumfowali 2:0

Bez niespodzianki na King Abdullah Sports City

Real Madryt od początku przeważał w konfrontacji z Athletikiem Bilbao. W 18. minucie prowadzenie Królewskim mógł dać Karim Benzema. Dobrze w bramce Basków spisał się jednak Unai Simon, który obronił uderzenie Francuza.

Golkiper Athletiku Bilbao był na posterunku także przy próbie Casemiro. Brazylijczyk zamierzał zaskoczyć Simona strzałem z dystansu, ale również bez rezultatu.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 38. minuty. Wtedy to Rodrygo zagrał do Luki Modricia, a Chorwat popisał się precyzyjnym, technicznym uderzeniem pod poprzeczkę z kilkunastu metrów.

Wyrównać mógł Oihan Sancet. Gracz Athletiku Bilbao uderzył jednak tuż nad poprzeczką i do przerwy to Los Blancos skromnie prowadzili 1:0.

Siedem minut po zmianie stron podopieczni Carlo Ancelottiego podwyższyli. Z karnego nie pomylił się Karim Benzema. Sytuacja Basków stała się nie do pozazdroszczenia…

W 64. minucie piłkarze Athletiku mogli zdobyć gola kontaktowego. Raul Garcia z bliskiej odległości główkował jednak obok bramki Realu.

Końcówka dostarczyła nam trochę emocji. Najpierw czerwony kartonik za zagranie ręką zobaczył Eder Militao. Baskowie mieli szansę zdobyć bramkę z karnego, ale tej świetnej sytuacji nie wykorzystał Raul Garcia. Skutecznie nogą interweniował Thibaut Courtois.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Królewscy pokonali Basków 2:0. Dzięki temu zdobyli Superpuchar Hiszpanii.