Żółte Łodzie Podwodne miesiąc bez swojej strzelby

Gerard Moreno
Gerard Moreno fot. PressFocus

Spory ból głowy czeka w najbliższych tygodniach szkoleniowca Villarreal Unaia Emery’ego. Z gry na około miesiąc wypadł bowiem napastnik Żółtych Łodzi Podwodnych Gerard Moreno. Powodem jest kontuzja mięśniowa, której nabawił się podczas zgrupowania reprezentacji Hiszpanii.

Czytaj dalej…

Jak informuje Marca, pierwsze diagnozy mówią o co najmniej trzytygodniowej przerwie w grze. Oznacza to, że Gerard Moreno nie będzie mógł pomóc Villarreal w ligowych spotkaniach z Valencią, Cadiz i Realem Valladolid. Nie wystąpi również w dwóch pierwszych meczach fazy grupowej Ligi Europy, w których Żółte Łodzie Podwodne zmierzą się z tureckim Sivassporem i azerskim Karabachem Agdam.

Ostatni tydzień 28-letni napastnik spędził na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii. W ostatnią środę rozegrał pełne 90 minut w bezbramkowo zremisowanym towarzyskim meczu z Portugalią, natomiast trzy dni później wszedł na ostatnie 17 minut spotkania Ligi Narodów ze Szwajcarią, które zakończyło się skromną wygraną hiszpańskiego zespołu.

Kontuzja Gerarda Moreno to fatalna wiadomość dla trenera zespołu z El Madrigal Unaia Emery’ego. Napastnik był w dotychczasowych spotkaniach obecnego sezonu kluczowym zawodnikiem prowadzonego przez niego zespołu. W pięciu meczach La Liga trzy razy wpisał się na listę strzelców i dołożył do tego jedną asystę. Wspólnie z pięcioma innymi zawodnikami prowadzi obecnie w klasyfikacji najlepszych strzelców hiszpańskiej ekstraklasy.

W drużynie narodowej Gerard Moreno wystąpił do tej pory w sześciu meczach, trzy razy wpisując się na listę strzelców.

Komentarze