Zwrot ws. przyszłości pomocnika Realu Madryt?

Dani Ceballos
Dani Ceballos Pressfocus

Dani Ceballos był jednym z faworytów do odejścia latem z Realu Madryt. Pomocnik rzadko dostawał od trenera Ancelottiego szanse, a w tym sezonie rozegrał niecałe 200 minut. Możliwe, że pomocnik zostanie jednak w Madrycie na kolejny sezon. Poprosić miał go o to sam Carlo Ancelotti.

  • Ceballos w tym sezonie jest głębokim rezerwowym
  • Hiszpan planował latem przenieść się do Realu Betis
  • Do pozostania w Realu Madryt pomocnika namawia Carlo Ancelotti

Czy Ceballos ma jeszcze przyszłość w Madrycie?

Informacje o rozmowie Ceballosa z Carlo Ancelottim przekazał Ramón Alvarez de Mon, dziennikarz prowadzący kanał na YouTubie i współpracujący z dziennikiem Marca, Radio MARCA czy telewizją GOL. Według niego Włoch poprosił pomocnika o pozostanie w Realu Madryt na kolejny sezon. Ceballos usłyszał, że szkoleniowiec liczy na niego w przyszłym sezonie.

Piłkarz według hiszpańskich mediów zdecydowany był już na przenosiny do Realu Betis. Do operacji mogło dojść już w zeszłym sezonie, jednak klub z Andaluzji miał problem ze zmieszczeniem się w limicie płacowym. Ceballos został wobec tego na kolejny sezon w Madrycie, podczas którego rzadko kiedy podnosił się z ławki rezerwowych. 

Ancelotti przekazał piłkarzowi swój zamiar, by ten pozostał w zespole. Pragnie liczyć na niego w przyszłym sezonie, ponieważ w tym miał problemy fizyczne spowodowane przez kontuzje. W ostatnich spotkaniach radzi sobie dobrze i ma coraz większy wkład w drużynę – przekazał Ramón Alvarez de Mon.

W tym sezonie Dani Ceballos rozegrał 13 meczów, jednak tylko raz rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie. Miało to miejsce podczas ostatniego meczu ligowego przeciwko Osasunie. Łącznie Hiszpan nie uzbierał nawet 200 minut we wszystkich rozgrywkach. Jego kontrakt wygasa w przyszłym sezonie, jednak klub zamierza przedłużyć go o kolejne dwa lata.

Przeczytaj też: Asensio zawalczy o nowy kontrakt w Realu Madryt

Komentarze