Zwycięska końcówka Eibaru

La Liga
La Liga

Po trzech spotkaniach bez zwycięstwa Eibar przełamał swoją słabą passę i zdobył punkty w niedzielnym ligowym meczu z Celtą Vigo. Gospodarze długo nie mogli jednak znaleźć sposobu na pokonanie rywala, strzelają upragnionego gola dopiero na trzy minuty przed końcem gry.

Czytaj dalej…

Pierwsza akcja, która mogła zakończyć się bramką miała miejsce po zaledwie siedmiu minutach gry. Blisko strzelenia gola był wtedy Brais Mendez, ale zmarnował on doskonałe podanie od jednego ze swoich kolegów i nie trafił w piłkę.

Gospodarze mogli odpowiedzieć jakiś czas później, ale Sergio Enrich, któremu udało się skierować futbolówkę do siatki, został przyłapany na spalonym. Pod koniec pierwszej części gry atomowym uderzeniem popisał się jeszcze Maximiliano Gomez, ale piłka ostatecznie odbiła się tylko od poprzeczki.

Gospodarze stanęli przed świetną okazją w 67. minucie tego spotkania. Wtedy to sędzia główny podyktował rzut karny, a do strzału podszedł Charles. Niestety dla kibiców zgromadzonych na stadionie zawodnik uderzył beznadziejnie i futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Ostatecznie zobaczyliśmy jednak gola, a padł on trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Człowiekiem, który uszczęśliwił gospodarzy był Sergio Enrich, odnajdując się we właściwym miejscu i czasie w polu karnym zespołu z Vigo, a następnie umieszczając odbitą piłką do siatki rywala. Na tym niedzielne zmagania się zakończyły.

Eibar – Celta Vigo 1:0 (0:0)

1:0 Enrich 87′

Komentarze