Celta Viga zainteresowana nadzieją reprezentacji Meksyku

Alexis Vega
Alexis Vega PressFocus

Trzy europejskie kluby bacznie śledzą poczynania Alexisa Vegi. Wśród nich jest hiszpańska Celta Vigo, która potrzebuje wzmocnień składu.

  • Alexis Vega jest etatowym reprezentantem Meksyku
  • Tamtejsi kibice pokładają w nim nadzieje, jeśli chodzi o mundial
  • Celta Vigo podobno interesuje się 24-letnim atakującym

Alexis Vega wyląduje na Półwyspie Iberyjskim?

Zgodnie z najnowszymi informacjami serwisu “Fichajes”, Alexis Vega jest bacznie monitorowany przez trzy europejskie kluby. Wśród nich znajduje się Celta Vigo, która w obecnym sezonie zawodzi na całej linii i jest jednym z kandydatów do spadku na niższy poziom rozgrywkowy. Drużyna z Galicji już zimą może ruszyć po 24-letniego skrzydłowego, aby odwrócić losy tej kampanii.

Oprócz hiszpańskiej ekipy ofensywnym zawodnikiem interesują się także angielskie Wolverhampton Wanderers oraz holenderskie PSV Eindhoven. Alexis Vega jest jedną z największych nadziei reprezentacji Meksyku na mistrzostwa świata w Katarze. Przypomnijmy, że drużyna “El Tri” na tej imprezie zagra w grupie C z Polską, Argentyną i Arabią Saudyjską.

23-krotny reprezentant Meksyku jest piłkarzem rodzimego Deportivo Toluca, dla którego występuje od początku swojej kariery. Przeprowadzka do Celty Vigo byłaby dla lewoskrzydłowego pierwszym wyjazdem z ojczyzny.

Alexis Vega w 18 spotkaniach poprzedniego sezonu zdobył 3 bramki i zanotował 4 asysty. Jego wartość rynkowa jest szacowana przez “Transfermarkt” na 8 milionów euro.

Komentarze