Nie tylko Kounde. Kolejny stoper Barcelony kontuzjowany

Ronald Araujo
Ronald Araujo PressFocus

Plaga kontuzji w zespole Barcelony trwa w najlepsze. Do cierpiących na urazy Julesa Kounde, Ousmane’a Dembele, Frenkiego de Jonga i Memphisa Depaya dołączył Ronald Araujo.

  • W piątek wieczorem Urugwaj rozgrywał mecz towarzyski z Iranem (0:1)
  • Już w pierwszej minucie spotkania kontuzji doznał Ronald Araujo
  • Stoper dołączył do czterech kolegów z drużyny, którzy również doznali kontuzji podczas przerwy reprezentacyjnej

Czarna seria trwa. Araujo również kontuzjowany

Trwająca przerwa reprezentacyjna jest koszmarem dla Xaviego Hernandeza i wszystkich kibiców FC Barcelona. Mecz z Polakami zakończyli z urazami Frenkie de Jong oraz Memphis Depay, choć wygląda na to, że pomocnik cierpiał jedynie na dyskomfort. Louis van Gaal może zatem skorzystać z jego usług, za to otwarcie przyznał, że uraz napastnika wygląda poważnie. Swoje żniwa zebrało też starcie Francji z Austrią. Murawę szybko opuścił kluczowy dla Xaviego Jules Kounde. Jego kontuzja najprawdopodobniej jest poważna i wróci do gry najwcześniej na rewanżowe starcie z Bayernem Monachium. W międzyczasie Dumę Katalonii czekają, między innymi, dwa mecze z Interem Mediolan czy El Clasico. Przeciążenia doznał też Ousmane Dembele, ale podobnie, jak w przypadku de Jonga, nie jest to nic poważnego.

Niestety, starcie Urugwaju z Iranem przyniosło kibicom Blaugrany kolejne złe wieści. Już w pierwszej minucie na murawę padł najlepszy defensor zespołu Xaviego, Ronald Araujo. Stoper wrócił już do Barcelony i mówi się, że może pauzować nawet miesiąc. Cierpi na uraz mięśnia przywodziciela. Biorąc pod uwagę, że Urugwajczyk wraz z Kounde stanowił podstawę świetnie funkcjonującej defensywy Dumy Katalonii, trener może mieć spory problem z zestawieniem tej formacji na najbliższe mecze.

Czytaj więcej: Wirus FIFA dopadł Barcelonę. Aż czterech piłkarzy z urazami.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze