Atletico Madryt powalczy o 17-latka z Borussii Dortmund

Atletico Madryt
Atletico Madryt PressFocus

“Rojiblancos” są jednym z kilku czołowych klubów Europy, które starają się o pozyskanie 17-letniego Vasco Walza z Borussii Dortmund – podaje hiszpański dziennik “AS”.

  • Vasco Walz uchodzi za wielki talent
  • Sytuację 17-latka śledzą giganci
  • Jego umowa z BVB wygasa 30 czerwca 2023 roku

“Nowy Gattuso” zasili szeregi “Rojiblancos”?

Atletico Madryt obserwuje sytuację Vasco Walza – siedemnastoletniego zawodnika Borussii Dortmund. Środkowy pomocnik, który stylem gry przypomina Gennaro Gattuso, jest monitorowany również przez takie drużyny Juventus oraz Milan. Włoskie zespoły powalczą zatem o podpis młodzieżowego reprezentanta Niemiec z hiszpańskim Atletico Madryt.

Warto zaznaczyć, że kontrakt zdolnego piłkarza z BVB wygasa już po tym sezonie, stąd zainteresowanie potentatów, którzy szukają okazji na rynku. Urodzony w 2004 roku zawodnik nie zdołał jeszcze zadebiutować w dorosłym zespole “Czarno-Żółtych”, ale jest wysoko oceniany przez skautów europejskich potęg.

W przeszłości pojawiały się nawet plotki łączące Vasco Walza z Barceloną. Mega perspektywiczny pomocnik w 9 spotkaniach obecnego sezonu strzelił 1 bramkę i zaliczył tyle samo asyst.

Jeżeli Borussia Dortmund nie przekona młodzieńca do podpisania nowej umowy, to latem przyszłego roku możemy być świadkami dużego transferu z udziałem tego niemieckiego piłkarza.

Czytaj więcej: Sevilla zainteresowana Brazylijczykiem

Komentarze