Atletico wyceniło Felixa. Odejście możliwe już zimą

Joao Felix
Joao Felix PressFocus

Wydaje się, że relacja pomiędzy Atletico Madryt a Joao Felixem jest coraz bliższa zakończenia. Portugalczyk chce odejść już zimą, a Rojiblancos wyznaczyli cenę, jakiej oczekują za swojego podopiecznego.

  • Joao Felix trafił do Atletico Madryt w 2019 roku za 127 milionów euro
  • Choć Portugalczyk miewa przebłyski geniuszu, nie spełnił pokładanych w nim nadziei
  • Rojiblancos są skłonni sprzedać napastnika już zimą. Oczekują za niego sto milionów euro, a wśród zainteresowanych znajdują się trzy wielkie kluby

Kto zaryzykuje i zapłaci za Felixa sto milionów euro? Trzech chętnych

Wygląda na to, że przygoda Joao Felixa z Atletico Madryt nie potrwa nawet czterech lat. Przypomnijmy, że Portugalczyk trafił na Wanda Metropolitano latem 2019 roku. Miał za sobą spektakularny sezon w Benfice, toteż Los Colchoneros zapłacili za niego rekordową kwotę 127 milionów euro.

W swoich pierwszych trzech sezonach w Madrycie Felix miewał przebłyski geniuszu i świetne mecze. To jednak za mało, by uzasadnić ogromną kwotę, jaką za niego zapłacono. Dodatkowo 23-latek jest w stałym, acz cichym, konflikcie z Diego Simeone. Mimo tego, gdy latem Manchester United zaoferował za reprezentanta Portugalii 130 milionów euro, Atletico odmówiło. Felix miał za sobą świetne wejście w sezon; w starciu z Getafe zanotował trzy asysty. Problemem jest jednak to, że w 11 kolejnych spotkaniach strzelił zaledwie trzy bramki. AS przekonuje, że Rojiblancos zgodzili się już na sprzedać utalentowanego gracza zimą. Teraz oczekują za niego sto milionów euro, co wydaje się świetnym biznesem dla klubu sprzedającego. Pytanie brzmi, czy znajdzie się chętny nabywca? Madrycki dziennik mówi o niesłabnącym zainteresowaniu ze strony Czerwonych Diabłów, ale też Paris Saint-Germain czy Bayernu Monachium. Każdy z tych zespołów spróbuje z pewnością zbić pierwotną cenę. Z drugiej strony, Atletico liczy, że dalsze dobre występy na mundialu sprawią, iż inne kluby chętniej zainwestują w 23-latka większe pieniądze.

Felix strzelił gola w swoim pierwszym meczu w Katarze, przeciwko Ghanie. Nieco słabiej zaprezentował się przeciwko Urugwajowi (2:0), ale i tak powinien rozpocząć ostatnie starcie Portugalii w grupie w wyjściowym składzie.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze