Valencia zainteresowana wypożyczeniem wychowanka FC Barcelony

Nico Gonzalez
Nico Gonzalez Pressfocus

Nico Gonzalez jeszcze przed początkiem sezonu La Liga może odejść z FC Barcelony. Klub wobec dużej konkurencji w drugiej linii rozważa wypożyczenie wychowanka. Sprowadzeniem go jest zainteresowana Valencia.

  • Nico w ubiegłym sezonie odgrywał istotną rolę w zespole FC Barcelony
  • Wobec dużej konkurencji w linii pomocy klub rozważa wypożyczenie wychowanka
  • Zainteresowanie sprowadzeniem Hiszpana wyraziła Valencia

Xavi postawił wyżej w hierarchii Pjanicia?

Ubiegły sezon był dla Nico Gonzaleza przełomowym. Wychowanek FC Barcelony przebojem wdarł się do seniorskiej drużyny i wobec problemów kadrowych klubu stał się ważną postacią zespołu. Jego rola zmalała nieco wraz z objęciem posady przez Xaviego, ale mimo to sztab szkoleniowy docenił progres, jaki na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów zanotował Hiszpan.

Latem klub sprowadził Francka Kessie, a z wypożyczenia wrócił Miralem Pjanic. Konkurencja w linii pomocy Dumy Katalonii zrobiła się bardzo duża, dlatego klub rozważa wypożyczenie Nico. Zgodnie z doniesieniami hiszpańskich mediów, a konkretnie dziennika AS, Xavi podjął decyzję o pozostawieniu Miralema Pjanicia, który ma otrzymać jeszcze jedną szansę. Znacząco ogranicza to szansę na regularne występy dla Nico Gonzaleza.

Klub chciałby wypożyczyć zawodnika, by ten mógł dalej się rozwijać i grać regularnie. Wcześniej mówiło się o zainteresowaniu ze strony Wolverhamptonu. Negocjacje nie weszły jednak w zaawansowaną fazę. Na horyzoncie zdaniem Carlosa Boscha pojawił się nowy klub zainteresowany usługami Hiszpana. Mowa o Valencii.

Gennaro Gattuso przede wszystkim chciałby wzmocnić linię pomocy klubu, które jego zdaniem brakuje jakościowych zawodników. Nietoperze wcześniej interesowały się Arturem, jednak zatrudnienie Nico Gonzaleza wiązałoby się z dużo niższymi kosztami.

Komentarze