Barca planuje zredukować budżet płacowy o 150 mln euro

Sergio Busquets
Sergio Busquets PressFocus

Nie jest tajemnicą, że nadwyżka płac w Barcelonie była głównym powodem niepokoju dla klubu w niedawnej przeszłości. Teraz kataloński Sport informuje, że blaugrana na przestrzeni dwóch kolejnych lat planuje zredukować budżet na wynagrodzenia dla zawodników o ponad 150 milionów euro.

  • Barcelona chce zmniejszyć budżet na wynagrodzenia
  • Katalończycy obecnie wydają na pensję ponad 600 mln euro
  • Duma Katalonii chce zredukować te wydatki do około 450 mln euro

Barcelona wciąż walczy o poprawę sytuacji finansowej klubu

Ogromne kontrakty podpisane z niektórym graczami przez byłego prezydenta Josepa Marię Bartomeu przyczyniły się do zawyżenia wysokości wynagrodzeń do tego stopnia, że ​​nie mogli przedłużyć kontraktu Lionela Messiego bez naruszenia zasad finansowego fair play La Liga.

Katalończycy napotkali problemy z rejestracją nowych zawodników w zeszłym roku z tego samego powodu, a problem powtórzył się ponownie tego lata. Nie trzeba więc mówić, że obniżenie kosztów płac jest ważnym zadaniem na liście spraw do załatwienia obecnej administracji.

Teraz SPORT przedstawił raport dotyczący planów Barcelony dotyczących cięć płac. Dziennikarze twierdzą, że giganci La Liga wydają obecnie około 610 milionów euro na pensje graczy.

Redukcja budżetu przeznaczonego na wynagrodzenie łatwa nie będzie, ale Hiszpanie planują osiągnąć to poprzez odejścia kilku zawodników. Nieoficjalnie mówi się, że z Barceloną może pożegnać się Sergio Busquets, Sergi Roberto, Gerard Pique czy Jordi Alba.

Ważne staje się, aby Barca pozbyła się najlepiej zarabiających graczy, którzy nie są już częścią planów Xaviego lub przynajmniej przedyskutowała z tymi gwiazdami możliwe obniżki pensji. Ostatecznie chodzi o to, aby klub maksymalnie przeznaczał na pensje 450 milionów euro, co zdaniem Katalończyków byłoby idealne, aby zachować dobrą kondycję finansową i być konkurencyjnym na rynku i na boisku.

Zobacz również: AS ujawnił plany transferowe Realu Madryt

Komentarze