Wschodząca gwiazda wybierze Real nad kluby Premier League

Jude Bellingham
Jude Bellingham fot. PressFocus

Jude Bellingham to najciekawsze nazwisko na rynku w kontekście nadchodzącego letniego okienka transferowego. W kolejce po zawodnika Borussii Dortmund ustawiają się najlepsze kluby na świecie, a on sam preferuje dołączenie do Realu Madryt.

  • Jude Bellingham ma być dostępny do sprzedaży latem 2023 roku
  • W kolejce po 19-latka z Borussii Dortmund ustawiają się najlepsze europejskie kluby
  • Środkowego pomocnika w swoich szeregach widzą zespoły z Premier League, choć on sam woli dołączyć do Realu Madryt

Bellingham chce grać na Santiago Bernabeu

Jude Bellingham od dawna znajduje się w notesach skautów najlepszych europejskich klubów. Jego rozwój w Borussii Dortmund przebiega bardzo szybko i pomimo zaledwie 19 lat na karku już teraz jest liderem zespołu, a jego rola w reprezentacji Anglii rośnie z każdym miesiącem. Nie dziwi zatem, że w swoich szeregach widzą go same potęgi.

Już w trakcie minionego lata poważne zainteresowanie Bellinghamem wykazywał Liverpool, dla którego jest on wymarzonym wzmocnieniem środka pola. Borussia Dortmund od początku zakładała jednak, że chce zatrzymać swoją gwiazdę jeszcze na ten sezon, a w 2023 roku najprawdopodobniej będzie musiała się z nim rozstać. To ostatnia okazja, aby zarobić na nim największe pieniądze, bez konieczności ustalania jakichkolwiek promocji.

Przedstawiciel Bundesligi wycenia 17-krotnego reprezentanta Anglii na 150 milionów euro. Ta kwota nie odstrasza zainteresowanych, którzy widzą w nim olbrzymi potencjał. Po Bellinghama ustawiają się angielskie kluby, na czele z Liverpoolem, Manchesterem City, Manchesterem United i Arsenalem. Jak się okazuje, sam zawodnik jest gotowy odrzucić propozycje z Wysp Brytyjskich, byleby tylko wylądować w Realu Madryt. Te doniesienia stawiają Królewskich na prowadzeniu w wyścigu o jego podpis.

W obecnym sezonie Bellingham rozegrał dziesięć spotkań, w trakcie których zaliczył trzy asysty. Łącznie ma w swojej karierze 100 występów w Borussii Dortmund, a jego dorobek wynosi 13 trafień i 18 asyst.

Zobacz również: Real przedłużył umowy brazylijskiemu trio

Komentarze