Braithwaite wypychany z Barcelony, Duńczyk na wojennej ścieżce z klubem

Martin Braithwaite
Martin Braithwaite fot. PressFocus

Martin Braithwaite wciąż nie rozstał się z FC Barceloną, mimo że władze klubu wraz z trenerem Xavim Hernandezem nie wiążą przyszłości z zawodnikiem. Ciekawe wieści na temat napastnika pojawiły się natomiast w hiszpańskiej Marce.

  • Martin Braithwaite jest jednym z zawodników, który nie ma przyszłości w Barcelonie
  • Duńczyk jest od dłuższego czasu wypychany z klubu z Camp Nou
  • 31-latek jest otwarty na rozstanie z Katalończykami, ale stawia warunki

Braithwaite stawia warunki Barcelonie

Martin Braithwaite dołączył do FC Barcelony w lutym 2020 roku z Leganes za 18 milionów euro. Do dzisiaj to jeden z tych zawodników, którego transfer do klubu budzi duże wątpliwości. Od momentu, gdy piłkarz trafił do ekipy z Camp Nou, to rozegrał w niej 57 spotkań, strzelając 10 goli.

Marca podaje natomiast, że Braithwaite rozważa rozstanie z Katalończykami, ale pod pewnymi warunkami. Zawodnik w przypadku rozwiązania umowy z Barceloną spodziewa się rekompensaty finansowej, na co z kolei nie chce zgodzić się hiszpański klub.

Napastnik według hiszpańskich dziennikarzy oczekuje pięciu milionów euro. Dokładnie tyle mógłby zarobić, jeśli wywiązałby się z umowy z Katalończykami. Obecny kontrakt piłkarza z Barcą obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Środki masowego przekazu podawały ostatnio, że Braithwaite znajduje się na liście życzeń Mallorki. Klub czeka jednak aż Duńczyk stanie się wolnym zawodnikiem. Warunki indywidualnego kontraktu zostały już podobno uzgodnione.

Czytaj więcej: FC Barcelona zaprezentowała trzeci komplet strojów

Komentarze