Barcelona odmówiła kapitanowi zimowego transferu

Sergio Busquets
Sergio Busquets PressFocus

Sergio Busquets miał dość krytyki płynącej z trybun i poprosił Barcelonę o możliwość odejścia już w zimowy okienku transferowym. Temu pomysłowi zdecydowanie sprzeciwił się jednak Xavi Hernandez, dla którego kapitan zespołu jest zawodnikiem wyjściowej jedenastki.

  • Kontrakt Sergio Busquetsa z Barceloną obowiązuje do końca bieżącego sezonu
  • Powszechnie wiadomo, że 34-latek nie zamierza przedłużać umowy
  • Pomocnik poprosił nawet o odejście w styczniu, ale Xavi mu kategorycznie odmówił

Busquets chciał odejść zimą, Xavi postawił weto

Kapitanowie nie przeżywają dobrego okresu w Barcelonie. Każdy z nich jeszcze pod koniec minionego sezonu pobierał intratną, nieadekwatną do wpływu na zespół, pensję. To, w połączeniu z finansowymi problemami klubu, irytowało kibiców. W wyniku tego Sergi Roberto latem przedłużył kontrakt na niekorzystnych dla siebie warunkach, a Gerard Pique zdecydował się zakończyć karierę.

Wydaje się jasne, że obecna kampania jest dla Sergio Busquetsa “ostatnim tańcem”. 34-letni pomocnik marzy o transferze do Major League Soccer, a krytyczne opinie mediów i fanów tylko ułatwiają jego decyzję o odejściu. Okazuje się jednak, że defensywny pomocnik poprosił Dumę Katalonii o możliwość transferu już w styczniu. Takiemu pomysłowi zdecydowanie sprzeciwił się jednak Xavi Hernandez. Dla katalońskiego trenera Busquets wciąż jest podstawowym zawodnikiem wyjściowego składu. Szkoleniowiec próbuje na tej pozycji Frenkiego de Jonga lub Francka Kessiego, ale to wciąż wychowanek Blaugrany jest pierwszym wyborem.

Obecnie Busquets bierze udział w Mistrzostwach Świata w Katarze, gdzie pełni funkcję kapitana reprezentacji Hiszpanii. W tym sezonie 34-latek rozegrał już 16 spotkań dla Barcelony we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich jedną asystę.

Hiszpania
Kostaryka
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 23. listopada 2022 13:42.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze