Problemy Barcy z rejestracją Julesa Kounde

Jules Kounde
Jules Kounde Pressfocus

Jules Kounde jako jedyny ze sprowadzonych latem zawodników nie został jeszcze zarejestrowany w rozgrywkach La Liga. Uniemożliwiły to restrykcyjne przepisy narzucone przez prezesa ligi hiszpańskiej – Javiera Tebasa. Marca przekazała, że Francuz zostanie zgłoszony do gry w La Liga dopiero po sprzedaży przez FC Barcelonę niepotrzebnych zawodników.

  • Jules Kounde nie został jeszcze zarejestrowany przez FC Barcelonę w rozgrywkach La Liga
  • Aby było to możliwe, klub potzrebuje najpierw sprzedać przynajmniej dwóch piłkarzy
  • Na wylocie z Blaugrany są m.in. Depay, Dest, Umtiti i Braithwaite

Kounde spokojny o możliwość rejestracji w rozgrywkach

Na ostatnią chwilę FC Barcelona przed meczem z Rayo Vallecano zarejestrowała w rozgrywkach La Liga sprowadzonych latem Christensena, Kessie, Lewandowskiego i Raphinhę. Dzięki temu cała czwórka mogła zadebiutować w barwach nowej drużyny w meczu ligowym. Tego samego nie może powiedzieć Jules Kounde. Francuz wciąż nie ma uprawnień do gry. 

Dziennikarze Marki przekazali w poniedziałek, że zarejestrowanie byłego stopera Sevilli do rozgrywek ligi hiszpańskiej uniemożliwiają na razie kłopoty finansowe Dumy Katalonii. Zgłoszenie Kounde będzie możliwe dopiero po sprzedaniu niepotrzebnych zawodników. Za takowych postrzegani są Sergino Dest i Memphis Depay. 

Amerykanin ma kilka ofert, a ponieważ w swoich planach nie widzi go Xavi, może latem zostać sprzedany. 21-latka zabrakło w kadrze na spotkanie z Rayo Vallecano. Znalazło się w niej za to miejsce dla trzeciego bramkarza drużyny – Arnau Tenasa. Jednoznacznie wskazuje to na brak zaufania Xaviego do prawego obrońcy. Memphis Depay natomiast jest już w zaawansowanych negocjacjach z Juventusem. 

Sztab szkoleniowy uspokoił Kounde, że ten zostanie wkrótce zarejestrowany. Dziennikarze Marki twierdzą jednak, że sprzedaż jednego zawodnika może nie wystarczyć. Aby Francuz został zarejestrowany prawdopodobnie potrzebne będzie rozstanie z przynajmniej dwoma zawodnikami. Oprócz wspomnianych już Desta i Depaya, na wylocie z Barcy są również Samuel Umtiti i Martin Braithwaite. Niepewna jest również przyszłość Frenkiego de Jonga, a także Pierre-Emericka Aubameyanga, o którego pozyskanie zabiega Chelsea Londyn.

Przeczytaj: Kounde postawił warunek Xaviemu. Tylko dlatego dołączył do Barcelony

Komentarze