Emery odchodzi z Villarrealu. Powrót do Premier League

Unai Emery
Unai Emery PressFocus

Szokujące wiadomości przekazano do informacji publicznej w poniedziałkowy wieczór – Unai Emery niespodziewanie zostawił Villarreal na rzecz objęcia angielskiej Aston Villi.

  • Unai Emery nie jest już trenerem Villarrealu
  • Hiszpan niespodziewanie przyjął ofertę od Aston Villi
  • Propozycja była bardzo kusząca pod względem finansowym

Unai Emery następcą Stevena Gerrarda

Aston Villa za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowała o zatrudnieniu Unaia Emery’ego na stanowisku pierwszego trenera angielskiego klubu. Szkoleniowca pożegnał już także Villarreal. 50-letni Hiszpan na Villa Park zastąpi zwolnionego niedawno Stevena Gerrarda.

“Lwy” musiały zapłacić “Żółtej Łodzi Podwodnej” za zwolnienie Unaia Emery’ego z kontraktu. Spekuluje się, że kwota ta oscylowała w granicach 6 milionów euro. Doświadczony Hiszpan w drużynie z Wysp Brytyjskich będzie mógł liczyć na zarobki rzędu 7 milionów euro rocznie, co zapewne było jednym z argumentów, który przekonał go do przyjęcia tej propozycji.

Emery w Aston Villi będzie pracował z dwoma reprezentantami Polski – Mattym Cashem oraz wypożyczonym tam z Southampton Janem Bednarkiem. Przypomnijmy, że jakiś czas temu o zakontraktowanie 50-letniego hiszpańskiego trenera zabiegało m.in. Newcastle United, ale wówczas utytułowany szkoleniowiec odmówił władzom “Srok”.

Unai Emery podczas trenerskiej kariery czterokrotnie wygrał Ligę Europy (trzykrotnie z Sevillą i raz z Villarrealem), a także sięgnął po mistrzostwo Francji w sezonie 2017/2018, kiedy to był menedżerem Paris Saint-Germain. Ceniony szkoleniowiec w przeszłości miał już okazję pracować w Anglii będąc trenerem Arsenalu.

Zobacz również:

Czytaj więcej: Skrzydłowy Barcy rozczarowany brakiem minut

Komentarze