Endrick: moim idolem jest Vinicius

Endrick
Endrick PressFocus

16-latek znów trafił na okładki gazet po tym, jak zadebiutował w dorosłym futbolu. Endrick ostatnio zdradził także, kto jest jego idolem.

  • Endrick debiut w brazylijskiej Serie A ma już za sobą
  • 16-latek zagrał 21 minut przeciwko Coritibie
  • Brazylijczyk wyznał też, że jego idolem jest Vini

Nie Neymar, a Vinicius ulubionym piłkarzem Endricka

16-letni Endrick uchodzi za jeden z największych talentów na świecie. Środkowy napastnik wczoraj zadebiutował w dorosłym zespole Palmeiras – zagrał 21 minut przeciwko Coritibie w spotkaniu w ramach 30. kolejki brazylijskiej Serie A. Utalentowany snajper na listę strzelców się nie wpisał, a jego drużyna wygrała ten mecz wynikiem 4:0.

Endrick w ostatniej rozmowie z CANAL+ Foot zdradził, kto jest jego idolem. – Mój ulubiony zawodnik to Vinicius. Neymar oczywiście również jest niesamowity, ale ja wolę Viniego – powiedział mega perspektywiczny piłkarz, którego obserwują wszyscy europejscy giganci.

16-latkowi w tym momencie najbliżej chyba jest do Realu Madryt, który bacznie pilnuje jego sytuacji. Co więcej, młodzieżowy reprezentant Canarinhos należy do tej samej agencji menadżerskiej, co wyżej wspomniany Vinicius Junior. O względy młodego Brazylijczyka zabiega także m.in. Barcelona, która będzie musiała powalczyć o snajpera z “Królewskimi”.

Endrick w lipcu parafował swoją pierwszą profesjonalną umowę z Palmeiras, która jest ważna do 2025 roku. Klauzula wykupu wpisana w kontrakt ma wynosić mniej więcej 30-60 milionów euro. Młodzieniec wyjechać z Kraju Kawy będzie mógł jednak dopiero w 2024 roku, kiedy ukończy osiemnasty rok życia.

Wartość rynkowa Brazylijczyka jest szacowana przez “Transfermarkt” na 15 milionów euro.

Czytaj więcej: Real Madryt bez gwiazdora na mecz z Getafe

Komentarze