FC Barcelona wśród zainteresowanych gwiazdą Benfiki

Enzo Fernandez
Enzo Fernandez fot. PressFocus

FC Barcelona wciąż przygotowuje się na odejście Sergio Busquetsa. Od dawna w jej kontekście przewija się nazwisko Enzo Fernandeza, który budzi zainteresowanie również Manchesteru United.

  • Enzo Fernandez rozgrywa fantastyczny sezon w barwach Benfiki
  • Zainteresowana jego usługami jest FC Barcelona
  • Manchester United jest gotowy zapłacić za niego 60 milionów euro

Talent z Benfiki na ustach całej Europy

Obecna kampania dla Benfiki układa się wręcz fenomenalnie. Portugalczycy dominują na krajowym podwórku, a ponadto wygrali grupę Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain i Juventusem, nie ponosząc przy tym żadnej porażki. W środku pola błyszczy Enzo Fernandez, który swoją świetną grą budzi zainteresowanie ze strony czołowych europejskich klubów.

Od dawna jego nazwisko przewija się w kontekście transferu do FC Barcelony, która konsekwentnie szuka następcy Sergio Busquetsa. Kontrakt Hiszpana wygasa po sezonie i wszystko wskazuje na to, że nie zostanie przedłużony. Jego kolejnym krokiem będzie najprawdopodobniej gra w jednej z drużyn Major League Soccer.

To właśnie Fernandez jest potencjalnym następcą hiszpańskiego weterana. Media przekonują, że mógłby on występować na pozycji defensywnego pomocnika lub w duecie z Frenkiem de Jongiem. Wygranie rywalizacji o 21-letniego Argentyńczyka nie będzie jednak łatwe, bowiem na transfer naciska także Manchester United.

To właśnie “Czerwone Diabły” wymieniane są jako faworyt do pozyskania Fernandeza. Mówi się, że są gotowe wyłożyć za niego nawet 60 milionów euro. Benfica nie zamierza jednak sprzedawać go w styczniu, dlatego do ewentualnych ruchów transferowych dojdzie dopiero po sezonie.

Zobacz również: Skrzydłowy Barcy zaoferowany Paris-Saint Germain

Komentarze