Ancelotti zabrał głos ws. kontuzji Benzemy

Karim Benzema
Karim Benzema fot. PressFocus

Zwycięstwo Realu Madryt z Celtikiem Glasgow w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów miało słodko-gorzki smak. Królewscy wygrali 3:0, ale kontuzji doznał Karim Benzema. Francuz musiał opuścić boisko już w 30 minucie meczu. Po meczu Carlo Ancelotti zabrał głos w sprawie kontuzji napastnika.

• Już w 30 minucie meczu z Celtikiem boisko z urazem opuścił Karim Benzema
  • Ewentualna wiadomość o poważniejszej kontuzji napastnika byłaby prawdziwą katastrofą dla Realu Madryt
  • Na temat zdrowia Francuza po meczu wypowiedział się Carlo Ancelotti

Występ Benzemy w najbliższym meczu niemal wykluczony

Real Madryt miał spore problemy w pierwszej połowie meczu z Celtikiem Glasgow. Królewscy przetrwali jednak napór rywala, a w drugiej połowie kompletnie rozmontowali jego obronę, aplikując ekipie z Glasgow aż trzy bramki. Spotkanie kontuzją okupił niestety Karim Benzema, którego już w 30 minucie zastąpił Eden Hazard.

Kontuzja Francuza to fatalna wiadomość dla Realu Madryt. W kadrze nie ma jakościowego zmiennika dla 34-latka, bo za takowego nie można postrzegać etatowego rezerwowego – Mariano. Carlo Ancelotti uspokoił jednak kibiców Los Blancos, zapewniając po meczu, że uraz Benzemy nie jest poważny.

– Nie wydaje się, że to cokolwiek poważnego. Musimy poczekać na jutro, kiedy zrobione zostaną badania. Po pierwszych ocenach nie wydaje się, że to cokolwiek szczególnego, ale jasne jest, że musimy poczekać do jutra – stwierdził Włoch.

W najbliższą niedzielę Real podejmie na Santiago Bernabeu RCD Mallorca. Mało prawdopodobne na ten moment wydaje się, żeby w spotkaniu mógł zagrać Karim Benzema.

Przeczytaj: Puyol przekonuje: nie jest za późno na powrót Messiego do Barcelony