De Jong: chciałbym tu pozostać na najbliższe 8-10 lat

Frenkie de Jong
Frenkie de Jong fot. PressFocus

Frenkie de Jong świetnie czuje się w barwach FC Barcelony i wyraża chęć pozostania w klubie nawet na kolejną dekadę. To stanowcza odpowiedź na medialne plotki łączące go z transferem do Premier League.

  • Frenkie de Jong latem był wypychany z FC Barcelony
  • Finalnie udało mu się dopiąć swego i pozostać na Camp Nou
  • Środkowy pomocnik dobrze czuje się w Hiszpanii i nie zamierza zmieniać klubu

De Jong reaguje na plotki transferowe

Latem Frenkie de Jong był wypychany z FC Barcelony. Klub poszukiwał funduszy, aby móc ściągnąć nowych zawodników i zarejestrować ich do ligowych rozgrywek. Poważne zainteresowanie reprezentantem Holandii wykazywały Manchester United oraz Chelsea, choć sam zawodnik nie był nastawiony na taki ruch. Pragnął zostać na Camp Nou, co finalnie mu się udało.

Na początku sezonu de Jong nie dostawał wielu szans od Xaviego, choć pod koniec roku zaczął grać częściej. To właśnie on jest typowany jako następca Sergio Busquetsa, który po sezonie opuści FC Barcelonę.

Pomimo zwiększonej częstotliwości grania, w mediach często pojawiają się doniesienia o jego potencjalnym transferze do Premier League. De Jong zaprzecza tym plotkom i zapewnia, że chce zostać w “Dumie Katalonii” nawet na kolejną dekadę.

Jestem w Barcelonie naprawdę bardzo szczęśliwy. Ostatnio gram często. Jest świetnie, a jeśli chodzi o jakość życia tutaj, to jest po prostu idealnie. Widzę siebie w tym miejscu tak długo, jak to możliwe. Chciałbym tu pozostać na najbliższe 8-10 lat – mówi.

Środkowy pomocnik odniósł się także do sytuacji sprzed sezonu, kiedy to do mediów trafiły szczegóły dotyczące jego kontraktu z FC Barceloną.

Pewna gazeta opublikowała rzeczy dotyczące mojego kontraktu. Nie przejrzałem tego, a tam była tylko jedna strona, którą też miałem w umowie. Więc to musiało wyjść z klubu i myślisz: to nie jest konieczne. Nagle pojawiło się oburzenie czy mój kontrakt obowiązuje, bo poprzedni prezydent Bartomeu nie mógł już tego dokończyć. Irytowało mnie, że klub to zrobił, ale nie miałem na to wpływu – zdradził de Jong.

Zobacz również: Hazard: nie mam już tego poziomu, ale ciągle mogę robić wielkie rzeczy

Komentarze