Busquets z jasnym planem. Przesądziła krytyka kibiców

Sergio Busquets
Sergio Busquets fot. PressFocus

Sergio Busquets nie zamierza kontynuować swojej kariery w FC Barcelonie. “Mundo Deportivo” przekonuje, że w ostatnim czasie podjął decyzję o odejściu wraz z zakończeniem sezonu.

  • Sergio Busquets znalazł się w ostatnim czasie w ogniu krytyki
  • Pomocnik FC Barcelony długo zastanawiał się nad swoją przyszłością, ale decyzja została już podjęta
  • Wraz z końcem sezonu opuści on szeregi “Dumy Katalonii”

Busquets gotowy na nowe wyzwanie

Już od dłuższego czasu media rozwodzą się nad przyszłością Sergio Busquetsa. Po sezonie wygasa jego kontrakt, a FC Barcelona chciała namówić go do kontynuowania współpracy. Prowadzone rozmowy nie przyniosły zamierzonych korzyści, bowiem środkowy pomocnik żądał od klubu lepszych warunków. Negocjacje stanęły w martwym punkcie i miały zostać wznowione w dalszym etapie bieżącej kampanii.

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku dojdzie do zapowiadanego rozstania. Ostatnie tygodnie były dosyć dotkliwe dla “Dumy Katalonii”, gdyż zanotowała serię słabych wyników w Lidze Mistrzów, a na domiar złego przegrała z Realem Madryt na Santiago Bernabeu.

Na podopiecznych Xaviego wylała się fala krytyki, a pod ostrzałem znalazł się przede wszystkim Busquets. Weteran nie prezentuje już najwyższego poziomu, a ponadto jest zirytowany głosami kibiców i narzucaną przez nich presją. “Mundo Deportivo” przekonuje, że podjął on decyzję o opuszczeniu FC Barcelony wraz z wygaśnięciem kontraktu.

Przyszłość Busquetsa pozostaje niewyjaśniona. Wcześniej mówiło się o jego potencjalnej przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych, gdzie zabiega o niego jeden z klubów Major League Soccer.

Dla “Dumy Katalonii” 34-latek rozegrał łącznie 690 spotkań. Osiem razy zdobywał mistrzostwo Hiszpanii, a Ligę Mistrzów wygrywał trzykrotnie.

Zobacz również: “Słowa Nagelsmanna o Gavim? Każdy ma prawo do swojej opinii”

Komentarze