Pewne zwycięstwo Hiszpanów w próbie generalnej

Luis Enrique
Luis Enrique fot. PressFocus

Jordania była ostatnim przeciwnikiem reprezentacji Hiszpanii przed wyjazdem na mistrzostwa świata w Katarze. Drużyna Luisa Enrique wygrała 3-1 w próbie generalnej.

• Reprezentacja Hiszpanii ograła Jordanię 3-1
  • Bramki strzelali Ansu Fati, Gavi oraz Nico Williams
  • W fazie grupowej mundialu Hiszpanie zagrają z Niemcami, Japonią i Kostaryką

Próba generalna zaliczona

Reprezentacja Hiszpanii pełną parą przygotowuje się do mistrzostw świata w Katarze. Towarzyski mecz z Jordanią był ostatnim starciem przed inauguracją prestiżowej imprezy. Selekcjoner Luis Enrique zdecydował się na desygnowanie do gry kilku zawodników, którzy najprawdopodobniej nie będą grać na mundialu w wyjściowej jedenastce. Znaleźli się w niej bowiem między innymi Robert Sanchez, Carlos Soler czy Pablo Sarabia.

Od początku meczu Hiszpania prezentowała dużo wyższą kulturę gry, a u zawodników było widać zdecydowanie większą jakość. Na prowadzenie “La Roja” wyszła już w 13. minucie. Ansu Fati otrzymał piłkę w polu karnym i pewnym strzałem pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. Jeszcze przed przerwą prowadzenie mógł podwyższyć Marco Asensio, ale po indywidualnej akcji jego uderzenie skutecznie obronił Mahmoud Al Fakhouri.

Kilka minut po zmianie stron Hiszpania trafiła po raz drugi. Tym razem autorem bramki był Gavi, który dobrze odnalazł się w polu karnym, dopadł do bezpańskiej piłki i pokonał bezradnego golkipera. W 84. minucie padła trzecia bramka dla europejskiej kadry. Nico Williams przyjęciem oszukał rywala, po czym mocnym strzałem po długim rogu wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie kilka sytuacji stworzyła sobie Jordania, a jedną z nich udało się wykorzystać w doliczonym czasie gry. Do bramki trafił Hamza Ali Khaled Al Daradreh, ustalając wynik spotkania na 1-3.