Isco po podpisaniu umowy z Sevillą: nie lubię myśleć o przeszłości

Isco
Isco PressFocus

Isco został nowym zawodnikiem Sevilli. Hiszpański pomocnik, który wygrał wszystkie możliwe klubowe trofea wyznał, że nie lubi wspominać przeszłości. W Andaluzji chce pokazać umiejętności, których w ostatnich latach w Realu Madryt nie miał okazji eksponować.

  • Isco po zakończeniu kontraktu w Realu Madryt długo szukał nowego pracodawcy
  • Dopiero na początku sierpnia podpisał dwuletnią umowę z Sevillą
  • Pomocnik zapowiada chęć pokazania się z najlepszej strony

“Chcę pokazać jakość, którą mam i której nigdy nie straciłem”

Isco przez dziewięć lat reprezentował barwy Realu Madryt. Zwłaszcza na początku swej przygody z Królewskimi Hiszpan błyszczał. Z każdym kolejnym rokiem jego wpływ na funkcjonowanie zespołu malał, by w kampanii 2021/2022 stać się marginalnym. 30-latek przez ponad miesiąc szukał odpowiedniego pracodawcy. Wreszcie zdecydował się zaakceptować ofertę z Sevilli.

Chcę pokazać jakość, którą mam i której nigdy nie straciłem. To normalne, że pojawiają się względem mnie wątpliwości. Zajmę się ich rozwianiem. Julen Lopetegui zawsze mi ufał. Podoba mi się jego wizja futbolu, to, co proponuje. To rodzaj piłki nożnej bardziej pasujący do mojego stylu. Dziękuję za zaufanie. Dla piłkarza jest ono najważniejsze. Kiedy nie grałem często w klubie i tak powoływał mnie do reprezentacji. Dawał mi pewność, muszę za to podziękować. Teraz to do mnie zależy przywrócenie pewności siebie na boisku i udowodnienie trenerowi, że się nie mylił – powiedział Isco w pierwszym wywiadzie w roli zawodnika Los Nervionenses. – To było trudne lato. Miałem zbyt długie wakacje, ale przeznaczyłem je na dostrojenie się. Teraz nie mogę doczekać się powrotu na boisko. Nie robiłem tego w ostatnim czasie zbyt często. Nie narzekam. Miałem szczęście, bo grałem w dużych klubach i wygrałem prawie wszystko, co możliwe. Nie lubię jednak zbyt często myśleć o przeszłości, a raczej o tym, co dopiero nadejdzie – dodał były pomocnik, wbijając szpilkę w Real Madryt.

W minionym sezonie Isco wystąpił w 17 spotkaniach, ale uzbierał w nich zaledwie 407 minut. Strzelił w nich dwa gole – jednego w lidze i jednego w Pucharze Króla.

Zobacz również: Ancelotti podjął decyzję ws. transferu napastnika.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze