Alba: jestem w stanie zostać tutaj na wiele lat

Jordi Alba
Jordi Alba fot. PressFocus

Notowania Jordiego Alby w ostatnich tygodniach znacząco wzrosły. Jego kontrakt z FC Barceloną obowiązuje do połowy 2024 roku. Sam defensor zaznacza, że chce zostać w klubie na kolejne lata.

  • Na początku sezonu Jordi Alba grał niewiele
  • W ostatnich tygodniach wrócił on jednak do wyjściowej jedenastki
  • Hiszpan chce zakończyć karierę w FC Barcelonie

Alba ma ambicję na dalszą grę w FC Barcelonie

Przed sezonem ważyły się losy Jordiego Alby. Na skutek gorszej formy władze FC Barcelony rozważały rozstanie z 33-latkiem. Ta decyzja miałaby zostać podyktowana również kwestią finansową, bowiem obrońca pobiera pokaźną pensję. Media donosiły o możliwych przenosinach do Interu Mediolan, choć finalnie Alba pozostał na Camp Nou.

Na początku tej kampanii Hiszpan grał niewiele, lecz w ostatnich tygodniach wrócił do łask Xaviego. Odpłacił się dobrymi występami, dzięki którym wywalczył miejsce w kadrze narodowej na mistrzostwa świata w Katarze.

Niedawno Gerard Pique postanowił zakończyć karierę, zrzekając się przy tym reszty wynagrodzenia wynikającej z obowiązującego kontraktu. W przypadku Alby podobnej decyzji nie będzie, bowiem w dalszym ciągu czuje się on przygotowany do gry na najwyższym poziomie. W rozmowie z “Mundo Deportivo” zaznacza, że chce zostać w Blaugranie na kolejne lata.

Jeśli chodzi o mnie, to czuję, że jestem w stanie zostać tutaj na wiele lat. Myślę, że kiedy gram, to robię to dobrze, a kiedy nie gram to wspieram kolegów z drużyny i staram się pomagać młodszym zawodnikom, jak tylko mogę. Chcę nadal osiągać dobre wyniki. Jestem tutaj w Barcelonie od wielu lat i moim zamiarem jest pozostanie.

Jestem w klubie już prawie 18 lat i moim zamiarem jest przejście tutaj na emeryturę. Będę grać, dopóki będę notować dobre występny. Czuję się teraz na siłach, a w dniu, w którym nie będę czuł, że mogę występować na najwyższym poziomie, jakiego wymaga Barcelona, będę pierwszym, który podniesie rękę i odejdzie. W tej chwili czuję się bardzo dobrze – zapewnia Alba.

Zobacz również: Zastępca Pique jest już w FC Barcelonie

Komentarze