FC Barcelona obserwuje graczy ligowego rywala

Juan Foyth
Juan Foyth fot. PressFocus

Defensywa FC Barcelony wymaga wzmocnień, dlatego władze klubu prowadzą intensywne działania w celu przeprowadzenia kolejnych transferów. Przedstawiciele “Dumy Katalonii” obserwowali niedawno dwóch zawodników Villarrealu – donosi “Mundo Deportivo”.

  • FC Barcelona szuka następcy Gerarda Pique
  • Wzmocnień wymaga także prawa strona defensywy
  • “Duma Katalonii” obserwuje Juana Foytha oraz Jorge Cuencę

FC Barcelona na zakupach w Villarrealu

Latem FC Barcelona dokonała wielu transferów, które miały pomóc w ponownej walce o najwyższe cele. Po czasie wiadomo, że braki kadrowe wciąż trapią defensywę. Z gry na długie tygodnie wypadki kontuzjowani Ronald Araujo i Andreas Christensen, a Gerard Pique zdecydował się na zakończenie piłkarskiej kariery. W związku z tym “Duma Katalonii” w najbliższej przyszłości będzie pracować nad odpowiednimi wzmocnieniami.

Media przekonują, że następcą Pique zostanie Inigo Martinez, który latem będzie wolnym zawodnikiem. Wzmocnień wymaga także prawa strona obrony, gdzie najczęściej z przymusu występują Sergi Roberto lub Jules Kounde. Odpowiedź na te problemy FC Barcelona może znaleźć w szeregach Villarrealu. W niedawnym meczu z Espanyolem przedstawiciele hiszpańskiego giganta obserwowali dwóch graczy “Żółtej Łodzi Podwodnej”.

Chodzi o środkowego obrońcę Jorge Cuencę oraz występującego na prawej stronie defensywy Juana Foytha. Obaj zagrali w tym meczu, choć Argentyńczyk na boisku pojawił się dopiero po przerwie. Był to dla niego powrót na boisku po poważnej kontuzji.

W przypadku Cuenki FC Barcelona posiada opcję pierwokupu, bowiem w przeszłości przez kilka lat miał okazję szkolić się w słynnej La Masii. Blaugrana pozwoliła mu odejść, lecz zabezpieczyła się na wypadek wybuchu jego potencjału.

Zobacz również: Perez: Ancelotti jest idealnym trenerem dla Realu Madryt

Komentarze