Kounde wyznaczył termin powrotu do gry

Jules Kounde
Jules Kounde fot. PressFocus

Jules Kounde wrócił z przerwy reprezentacyjnej z kontuzją. Badania wykazały naderwanie mięśnia dwugłowego uda, a absencję od gry szacowano na kilka tygodni. Okazuje się, że Francuz może wrócić na boisko wcześniej, bowiem zakłada on występ już z Realem Madryt.

  • Jules Kounde doznał kontuzji w trakcie zgrupowania reprezentacji Francji
  • Badania wykazały naderwanie mięśnia dwugłowego uda, co oznacza kilka tygodni przerwy
  • Rehabilitacja obrońcy przebiega sprawnie, zatem możemy spodziewać się go na boisku już w trakcie meczu z Realem Madryt

Kounde chce wrócić na El Clasico

Pech nie opuszcza FC Barcelony. W trakcie wrześniowej przerwy reprezentacyjnej kontuzji doznali Ronald Araujo oraz Jules Kounde, a na swoje zdrowie narzekają także Memphis Depay oraz Frenkie de Jong. O ile w przypadku Urugwajczyka wiemy, że absencja potrwa długo, o tyle sytuacja francuskiego obrońcy staje się dla kibiców “Dumy Katalonii” dość optymistyczna.

Przeprowadzone badania wykazały naderwanie mięśnia dwugłowego uda, a zalecana przerwa w przypadku takich kontuzji wynosi kilka tygodni. Okazuje się, że rehabilitacja Kounde przebiega bardzo sprawnie, bowiem już w czwartek pojawił się na treningu zespołu. Co prawda były to ćwiczenia jedynie motoryczne, lecz na tym etapie powinien jeszcze pracować na siłowni. Zapowiada się więc, że Francuz może wrócić do gry wcześniej, niż pierwotnie zapowiadano.

Nie należy spodziewać się go w składzie na ligowe mecze z Mallorcą oraz Celtą Vigo, a także dwa spotkania w ramach Ligi Mistrzów przeciwko Interowi Mediolan. Byłoby to niepotrzebne ryzyko, którego sztab szkoleniowy nie zamierza podejmować. Celem Kounde jest powrót na El Clasico, które odbędzie się 16 października. Wówczas ma on być już w pełni zdrowy i przygotowany do gry z Realem Madryt, co jest świetną informacją dla Xaviego.

Kounde rozegrał w barwach FC Barcelony pięć spotkań, w trakcie których zaliczył trzy asysty.

Zobacz również: Real szykuje nowy kontrakt dla defensora. Ogromna klauzula wykupu

Komentarze