Możliwy zwrot ws. skrzydłowego Realu Madryt

Marco Asensio
Marco Asensio Pressfocus

Mimo ofert ze strony wielu klubów Marco Asensio nie zdecydował się latem na odejście z Realu Madryt. Co więcej, jak podają dziennikarze Marki, skrzydłowy może zmienić zdanie odnośnie do swojej przyszłości i rozważa przedłużenie kontraktu z Realem Madryt.

  • Marco Asensio zdecydowany był latem na opuszczenie Realu Madryt
  • Hiszpan został w drużynie, jednak otrzymuje w sezonie 2022/23 niewiele minut
  • Klub jest gotowy zaoferować mu przedłużenie umowy, a sam zawodnik rozważa takie rozwiązanie

Asensio zmienił zdanie w kwestii swojej przyszłości?

Marco Asensio nie był zadowolony ze swojej roli w drużynie w ubiegłym sezonie, dlatego rozważał latem transfer do innego zespołu. Skrzydłowy Realu Madryt miał wiele ofert, jednak ostatecznie został w drużynie Carlo Ancelottiego. Hiszpan odgrywa w rozgrywkach 2022/23 marginalną rolę w drużynie, jednak zaczął rozważać zmianę zdania odnośnie do swojej przyszłości. 

Dziennikarze Marki przekazali, że 26-latek rozważa przedłużenie umowy z Królewskimi, a klub jest gotowy do podjęcia negocjacji. Jorge Mendes w międzyczasie wciąż poszukuje dla niego najlepszych możliwości i jest w kontrakcie z kilkoma klubami. Nic nie wskazuje, żeby w najbliższym czasie rola Asensio w drużynie miała drastycznie wzrosnąć. W kolejce do gry przed nim poza Viniciusem są m.in. Valverde i Rodrygo. 

W tym sezonie Marco Asensio rozegrał dla Realu Madryt 12 meczów. Przełożyło się to jednak zaledwie na nieco ponad 200 minut na boisku. W tym czasie udało mu się zanotować dwie bramki i dwie asysty. Jako że jego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu, od stycznia będzie on mógł negocjować z innymi klubami. Dlatego też władze Los Blancos chcą jak najszybciej dość z zawodnikiem do porozumienia.

Sprawdź: Valverde wspomina swoje początki w Madrycie: czułem się słabszy od reszty

Komentarze