La Liga: Almeria walczyła dzielnie, ale Real zrobił swoje [WIDEO] – podsumowanie 1. kolejki

Piłkarze Realu Madryt
Piłkarze Realu Madryt fot. PressFocus

Wyniki niedzielnych meczów pierwszej kolejki La Liga. Tylko pięć goli padło w trzech spotkania ligi hiszpańskiej. W najważniejszym meczu dnia Real Madryt okazał się lepszy od Almerii (2:1), dla której bój z mistrzami Hiszpanii był chrztem bojowym.

Real z trzema punktami

Real Sociedad na tydzień przed starciem z FC Barceloną pokonał Cadiz (1:0). Jedynego gola w spotkaniu strzelił Takefusa Kubo, który wpisał się na listę strzelców w 24. minucie. Skromne jednobramkowe zwycięstwo zaliczyła też Valencia, która okazała się lepsza od Girony. Cenen trzy punkty Nietoperzom zapewnił gol Carlosa Solera z rzutu karnego.

Najciekawszy mecz dnia odbył się natomiast z udziałem Almerii i Realu Madryt. Beniaminek La Liga postawił się Królewskim, mimo że mistrz Hiszpanii bezdyskusyjnie prowadził grę. Niemniej Almeria na przerwę schodziła z prowadzeniem i pojawiły się głosy o sensacji. W drugiej połowie bramki zdobyli jednak Lucas Vazquez oraz David Alaba i faworyt zakończył spotkanie z pełną pulą.