Lopetegui może się pakować? Sevilla podjęła decyzję

Julen Lopetegui
Julen Lopetegui Pressfocus

Sevilla punktuje katastrofalnie, a posadą za to ma zapłacić Julen Lopetegui. Los Hiszpana w Andaluzji jest już przesądzony.

  • Ponad trzy lata temu Sevilla poinformowała, że jej trenerem został Julen Lopetegui
  • Teraz Hiszpan jest blisko zwolnienia z pracy
  • 56-letni szkoleniowiec nie potrafi wyprowadzić zespołu z kryzysu

Lopetegui może wyczekiwać oficjalnego komunikatu

Sevilla w minionym sezonie długo była drużyną, która naciskała na Real Madryt w walce o mistrzostwo Hiszpanii. W bieżącej kampanii nerwów Królewskim przysparza Barcelona, a Andaluzyjczycy znajdują się tuż nad strefą spadkową, z punktem więcej, niż będąca beniaminkiem Almeria.

Julen Lopetegui także w Lidze Mistrzów nie dał Sevilli powodu to tego, aby ta nie zmieniała szkoleniowca. Andaluzyjczycy zostali bowiem rozbici przez Manchester City (0:4). Ponadto nie potrafili pokonać Kopenhagi (0:0). Hiszpański trener nie powinien mieć już nadziei na utrzymanie posady, ponieważ klub podjął już decyzję o tym, że chce powierzyć zespół nowej osobie.

Aktualnie Sevilla jest na etapie poszukiwania nowego szkoleniowca. Szansę na posadę mają dwaj trenerzy z Ameryki Południowej, czyli Jorge Sampaoli i Marcelo Gallardo. Faworytem zdaje się być pierwszy z wymienionych trenerów, który pracował ostatnio w Marsylii. Ma on doświadczenie z prowadzenia Sevilli. Miało to miejsce w latach 2016-2017. Gallardo odpowiada zaś za wyniki River Plate, lecz jego umowa jest ważna tylko do końca tego roku.

Czytaj także: Sevilla pogrążona w kryzysie, Robert Lewandowski bohaterem Barcelony

Komentarze