Gigant Premier League wciąż chce de Jonga

Frenkie de Jong
Frenkie de Jong fot. PressFocus

Frenkie de Jong został w FC Barcelonie na ten sezon, ale walczyć o niego w dalszym ciągu zamierza Manchester United. Przedstawiciel Premier League zamierza wrócić z ofertą w przyszłym roku.

  • Manchester United całe lato zabiegał o Frenkiego de Jonga
  • Finalnie Holender pozostał w FC Barcelonie, co od początku było jego celem
  • “Czerwone Diabły” zamierzają wrócić z ofertą w przyszłym roku

Manchester United wierzy w pozyskanie Holendra

Latem pojawiło się wiele wątpliwości dotyczących przyszłości Frenkiego de Jonga. FC Barcelona szukała możliwości poprawy sytuacji finansowej, a jedną z opcji była właśnie sprzedaż Holendra. Na transfer poważnie naciskał Manchester United, a oba kluby doszły nawet do porozumienia w kwestii kwoty wykupu. Ostatnie zdanie należało jednak do samego zainteresowanego, który nigdy nie chciał opuszczać Katalonii. Udało mu się postawić na swoim, dlatego w obecnym sezonie w dalszym ciągu przywdziewa trykot Blaugrany.

Manchester United nie zraża się do deklaracji środkowego pomocnika i w dalszym ciągu wierzy, że uda się go pozyskać. Do transferu przekonany jest przede wszystkim menedżer Erik ten Hag, dla którego de Jong jest wymarzonym wzmocnieniem środka pola. Na Old Trafford panuje myśl, że nie wszystko jeszcze stracone, a w niedalekiej przyszłości uda się przekonać 25-latka do przenosin.

“Czerwone Diabły” zamierzają wrócić z ofertą już w przyszłym roku. De Jong to jeden z dwóch celów transferowych. Angielski gigant stara się również o pozyskanie Jude Bellinghama, który znajduje się także na liście życzeń Realu Madryt.

Zobacz również: Ancelotti wyraża chęć dalszej pracy w Realu Madryt

Komentarze