Puyol przekonuje: nie jest za późno na powrót Messiego do Barcelony

Leo Messi
Leo Messi fot. PressFocus

Temat powrotu Leo Messiego do FC Barcelony już tego lata był możliwy, ale obie strony szybko temu zaprzeczyły. Carles Puyol uważa, że w niedalekiej przyszłości Argentyńczyk może ponownie zasilić szeregi “Dumy Katalonii”.

  • Leo Messi opuścił FC Barcelonę na rzecz PSG w 2021 roku
  • Tego lata pojawiały się medialne doniesienia o powrocie Argentyńczyka do Hiszpanii
  • Carles Puyol uważa, że w niedalekiej przyszłości taki ruch może rzeczywiście zostać sfinalizowany

Puyol wierzy w powrót Messiego na Camp Nou

W 2021 roku stało się to, czego najbardziej obawiali się kibice FC Barcelony. Leo Messi po wielu latach spędzonych w klubie zmienił swoje otoczenie. Miało to związek z problemami finansowymi hiszpańskiego giganta, który nie był w stanie opłacać astronomicznej pensji swojej największej gwiazdy. Argentyńczyk zdecydował się na przenosiny do Paris Saint-Germain, gdzie miał stworzyć zabójczy tercet z Kylianem Mbappe i Neymarem.

W swoim premierowym sezonie we Francji Messi zawiódł oczekiwania. Na poziomie samej Ligue 1 strzelił raptem sześć goli i stał się jednym z najbardziej krytykowanych zawodników w zespole, zwłaszcza po wczesnym odpadnięciu z rozgrywek Ligi Mistrzów. Wówczas media donosiły, jakoby 35-latek źle czuł się w Paryżu, a temat jego powrotu do FC Barcelony przewijał się coraz częściej.

Takie rozwiązanie zdementował sam zainteresowany, który zadeklarował, że zamierza wypełnić obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku kontrakt. Jego obecna dyspozycja w PSG jest już dużo lepsza. Po zaledwie sześciu ligowych kolejkach ma na swoim koncie trzy trafienia i sześć asyst, a ponadto wygląda na zdecydowanie lepiej przygotowanego do sezonu.

Legendarny defensor “Dumy Katalonii” Carles Puyol wierzy, że temat powrotu Argentyńczyka na Camp Nou nie jest jeszcze zamknięty. Uważa, że może do niego dojść już w przyszłym roku.

Nie jest za późno na powrót Leo Messiego do Barcelony. Jego kontrakt z PSG obowiązuje jeszcze przez rok. W tym czasie wiele może się zdarzyć. Wszystko zależy od Xaviego i Leo. Zawsze będzie mile widziany w Barcelonie – przekonuje emerytowany obrońca.

Zobacz również: Barcelona ma szansę na uwolnienie się od Miralema Pjanicia

Komentarze