Celta Vigo potwierdziła siódme wzmocnienie

Goncalo Paciencia
Goncalo Paciencia Pressfocus

W kadrze Celty Vigo latem dochodzi do wielu zmian. Z klubem prawdopodobnie pożegna się Denis Suarez, który wszedł w konflikt z właścicielem Celty. Drużyna z Galicji w sobotę poinformowała, że domknęła transfer Goncalo Paciencii z Eintrachtu Frankfurt. Portugalczyk przeszedł pomyślnie testy medyczne i podpisał kontrakt z nowym pracodawcą.

  • Latem w składzie Celty Vigo doszło do wielu zmian
  • Zarząd pożegnał się z niepotrzebnymi piłkarzami, a na ich miejsce sprowadzono nowych
  • W sobotę klub z Galicji przekazał, że drużynę zasilił Goncalo Paciencia z Eintrachtu

Celta chce powalczyć o wyższe cele

Celta Vigo od kilku sezonów pełni rolę ligowego średniaka. Klub ma spory potencjał, jednak nie potrafi wykorzystać go, by powalczyć o pozycję pozwalającą mu na awans do europejskich pucharów. W klubie w ostatnim czasie doszło do wielu konfliktów, których zarzewiem byli Santi Mina i Denis Suarez. Obaj zawodnicy prawdopodobnie nie będą częścią kadry w nowym sezonie La Liga. 

Latem klub sprowadził aż sześciu nowych zawodników, a w sobotę poinformował o siódmym transferze. Do Oscara Minguezy, Williota Swedberga, Luki de la Torre, Agustína Marchesina, Unaia Nuneza oraz Oscara Rodrígueza dołączył jeszcze Goncalo Paciencia. Napastnik został kupiony z Eintrachtu Frankfurt i podpisał umowę do końca czerwca 2025 roku. 

Portugalczyk postara się powalczyć o miejsce w wyjściowym składzie z Iago Aspasem, który w sierpniu skończył już 35 lat. W ubiegłym sezonie Paciencia rozegrał 24 mecze, w których strzelił pięć bramek.

Czytaj też: Oficjalnie: Barca zaczęła operację sprzedaż

Komentarze