Kto zagra w Barcelonie na prawej obronie?

Marcos Alonso
Marcos Alonso PressFocus

Xavi Hernandez nie ma ani jednej naturalnej opcji na prawą obronę. Mundo Deportivo przedstawiło opcje, jakie ma kataloński trener przed nadchodzącym starciem z Mallorką.

  • Występ Julesa Kounde, Ronalda Araujo i Hectora Bellerina w sobotnim meczu z Mallorką jest wykluczony
  • Z kolei szanse na powrót do pełni zdrowia Sergiego Roberto są niewielkie
  • Mundo Deportivo przedstawia opcje, jakie ma Xavi w związku z tą pozycją przed weekendem

Nie do końca zdrowy Roberto, zmiana pozycji bądź formacji – co wymyśli Xavi na Mallorkę?

Xavi Hernandez ma spory ból głowy przed nadchodzącym, trudnym miesiącem. Na mecz z Mallorką najprawdopodobniej nie będzie mógł liczyć na żadnego nominalnego prawego obrońcę. Na tej pozycji w tym sezonie występowali już Jules Kounde, Ronald Araujo i Hector Bellerin. Wszyscy doznali kontuzji podczas przerwy reprezentacyjnej, choć ostatni z wymienionych nie otrzymał powołania do kadry narodowej. Mundo Deportivo przedstawia wszelkie opcje trenera przed nadchodzącym starciem.

Niewielkie szanse na grę ma inny gracz z doświadczeniem w grze na tej pozycji, Sergi Roberto. Nadal narzeka jednak na uraz ścięgna Achillesa, więc trudno wyobrazić sobie, by Xavi chciał ryzykować zdrowiem wychowanka. Kolejną opcją jest danie szansy graczowi rezerw. Rafa Marquez poleca Hernandezowi Alvaro Nuneza, który dobrze prezentuje się na początku sezonu w Barcelonie Atletic. 22-latek występował już w pierwszej drużynie podczas presezonu.

Możliwe jest też postawienie na boku na nominalnego stopera. W takiej roli Xavi testował już w przeszłości Erica Garcię. Taka opcja prawdopodobniejsza jest jednak w przypadku konieczności wyłączenia z gry topowego skrzydłowego, takiego jak Vinicius. Trener rozważa też “odwrócenie” defensora, to znaczy wystawienie na prawej flance nominalnego lewego obrońcy. W tej roli Mundo Deportivo rozważa Alejandro Balde bądź Marcosa Alonso.

Ostatnią, prawdopodobną zresztą, opcją, jest zmiana formacji na 3-4-3. Xavi ma do dyspozycji odpowiednią liczbę środkowych obrońców, a flanki zabezpieczyć mogą harujący skrzydłowy. Jakiejkolwiek trener nie podejmie decyzji, będzie to jednak półśrodek. Musi jednak znaleźć optymalny sposób dostosowania drużyny do fali kontuzji, z którą się mierzy.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze