Perez: Real już nie kupi latem napastnika

Florentino Perez
Florentino Perez PressFocus

Letnie okno transferowe powoli zbliża się do końca. Prezydent Realu Madryt, Florentino Perez przyznał, że Królewscy nie będą się już starać o nowego napastnika.

  • Realowi Madryt nie udało się ściągnąć latem Kyliana Mbappe z PSG
  • Mimo to Królewscy nie zdecydowali się kupić innego napastnika
  • Florentino Perez uważa, że Los Blancos poradzą sobie w sezonie 2022/2023 bez nowych atakujących

Perez nie martwi się brakiem transferu napastnika

Celem Realu Madryt na lato 2022 był oczywiście Kylian Mbappe, ale po długich negocjacjach, mistrz świata 2018 postanowił jednak zostać w PSG. Królewscy pozostali więc na lodzie, ale mieli wystarczająco dużo czasu, aby rozejrzeć się za innym, światowej klasy napastnikiem.

Koniec końców jednak, do tej pory Królewscy nie kupili jeszcze żadnego atakującego. Mimo to, z przytupem rozpoczęli sezon 2022/2023 pokonując w meczu o Superpuchar Europy, Eintracht Frankfurt 2:0 (gole Viniciusa Juniora i Karima Benzemy). Fani Los Blancos są dumni ze swoich pupili, drżą jednak czy czasem brak nowego napastnika nie przeszkodzi im w kolejnych sukcesach. Tym bardziej, że Benzema ma już swoje lata i ryzyko poważnych kontuzji w jego przypadku jest dość duże. Na te obawy zareagował prezydent Realu, Florentino Perez.

Musimy przede wszystkim dobrze trenować, a Carlo Ancelotti umiejętnie zarządzać drużyną. W tym momencie nie zastanawiamy się nad kolejnymi transferami – przyznał Perez w rozmowie z Marcą.

Spójrz na wszystkich napastników, których mamy, nigdy nie powinno być problemów ze zdobywaniem bramek. A nawet jeśli coś by się stało, czyjś brak nie powinien być zauważalny – podkreślił.

Przeczytaj również: Deklasacja w Superpucharze, Real Madryt z pierwszym trofeum

Komentarze