Pique zrezygnuje z części zarobków w Barcelonie. Hiszpan poszedł na ustępstwa

Gerard Pique
Gerard Pique fot. PressFocus

FC Barcelona według najnowszych doniesień mediów jest blisko porozumienia z Gerardem Pique w sprawie obniżki wynagrodzenia. Wieści w tej sprawie pojawiły się na łamach Mundo Deportivo.

  • Wkrótce powinna zakończyć się sprawa związana z umową Gerarda Pique w FC Barcelonie
  • Hiszpan ma niebawem podpisać porozumienie z władzami Katalończyków w sprawie obniżenia swojej pensji
  • Zawodnik jednocześnie zrzeknie się częsci pieniędzy, który zostały zamrożone przy okazji pandemii koronawirusa

Pique dogadał się z władzami Barcelony

FC Barcelona jest w trakcie przygotowań do pierwszego meczu nowego sezonu w La Liga przeciwko Rayo Vallecano. Tymczasem klubowi sternicy pracują nad załatwieniem spraw związanych z finansami klubu.

Katalończycy, aby móc zarejestrować nowych zawodników, muszą obniżyć płace kilku piłkarzom. Po serii spotkań z władzami klubu bliski wyrażenia zgody na ustępstwa jest Gerard Pique. Porozumienie ma zostać podpisane dzisiaj lub jutro.

Pique według informacji Mundo Deportivo ma zrzec się spłaty zaległych pieniędzy w związku z obniżkami, które miały miejsce przy okazji pandemii koronawirusa. Jednocześnie zawodnik zadeklarował zarządowi Barcelony, że chciałby zostać w klubie do 2024 roku.

Wcześniej pojawiły się wieści, że Barcelona ma wątpliwości, co do legalności umów podpisanych w 2020 roku z Gerardem Pique, Marc-Andre ter Stegenem, Frenkie de Jongiem i Clementem Lengletem. Klub może wystąpić do prokuratury. Jednak po tym, jak pierwszy z wymienionych zgodzi się na obniżkę pensji, Barca nie będzie miała wobec niego żadnych roszczeń w przypadku sporu sądowego.

W przeciwieństwie do ter Stegena, de Jonga i Lengleta, zgodnie z umową podpisaną w 2020 roku, pensja Pique nie wzrosła, ale pozostała na tym samym poziomie. Niemniej okres obowiązywania umowy został przedłużony o kolejne dwa lata. Teraz piłkarz rozważa rezygnację z części wynagrodzenia na pozostałe dwa lata kontraktu i podpisanie nowej umowy z niższą pensją. Jest gotów podjąć ten krok, aby pomóc Barcelonie ustabilizować sytuację finansową.

Czytaj więcej: Barcelona wściekła na swojego napastnika

Komentarze