Gol w 101. minucie, dublet Cavaniego, wygrane Sevilli i Atletico

Edinson Cavani
Edinson Cavani PressFocus

W meczach 9. kolejki La Liga Girona podzieliła się punktami z Cadiz, a Valncia z Elche. Sevilla po golu Gudelja pokonała Mallorkę, natomiast w wieczornym starciu Athletic Bilbao przegrał przed własną publicznością z Atletico Madryt 0:1.

• Gol w 101. minucie dał remis Gironie
  • Dublet Edinsona Cavaniego w starciu z Elche
  • Wygrane mecze przez Sevillę i Atletico

Skromne zwycięstwo Sevilli, emocje w meczach Girony i Valencii

W pierwszym sobotnim spotkaniu Girona zmierzyła się z Cadiz. Emocji nie brakowało szczególnie w drugiej części tego spotkania. Tuż po zmianie stron goście objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Fernandez. Girona o korzystny rezultat walczyła do ostatniego gwizdka. Przewaga i akcje ofensywne efekt przyniosły dopiero w jedenastej minucie doliczonego czasu gry, gdy rzut karny wykorzystał Stuani.

Sporo działo się także w meczu Valenci z Elche. Pierwsi prowadzenie objęli gości, ale Nietoperze dzięki Cavaniemu najpierw wyrównali w 41. minucie spotkania, a w siódmej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy wysunęli się na prowadzenie. Po zmianie stron do wyrównania doprowadził jednak Milla i mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2.

W meczu Mallorki z Sevillą już tak dużo się nie działo. Goście po dość przeciętnym widowisku zwyciężyli 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył Gudelj.

W wieczornym spotkaniu Athletic Bilbao rywalizował z Atletico Madryt. Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu wrażeń. Goście nie oddali ani jednego celnego strzału przed przerwą. Do siatki co prawda trafił Morata, ale gol nie został uznany po interwencji VAR-u. Rojiblancos objęli prowadzenie tuż po zmianie stron, a na listę strzelców w 47. minucie wpisał się Griezmann. Jednak druga część spotkania również nie przyniosła wielu emocji i ostatecznie mecz zakończył się skromną wygraną Atletico.

Wyniki 9. kolejki La Liga

Girona – Cadiz 1:1 (0:0)
90′ Stuani – 46′ Fernandez

Valnecia – Elche 2:2 (2:1)
41′, 45′ Cavani – 29′, 65′ Milla

Mallorca – Sevilla 0:1 (0:0)