Potencjalny cel Barcelony z nowym kontraktem

Jose Gaya
Jose Gaya Pressfocus

Barcelona uznała, że dobrym kandydatem do zasilenie jej szeregów byłby Jose Gaya. Hiszpana na dłużej zatrzymała jednak u siebie Valencia.

  • Jose Gaya podjął decyzję o swojej klubowej przyszłości
  • Hiszpan nie trafi na razie do Barcelony
  • Valencia poinformowała o przedłużeniu kontraktu z lewym obrońcą

Barcelona musi szukać innej opcji

Barcelona miała intensywne letnie okno transferowe. Prace nad nim zaczęły się jednak na długo wcześniej. Stąd od miesięcy z przenosinami na Camp Nou łączony był Jose Gaya, czyli lider Valencii oraz 18-nastrokrotny reprezentant Hiszpanii. 27-latek znalazł się na radarze Barcelony ze względu na swoją jakość. Niezwykle istotne było jednak to, że lewy obrońca miał kontrakt ważny tylko 30 czerwca 2023 roku.

Pion sportowy Barcelony mocno interesował się pozyskaniem defensora Valencii. Sprawa przeciągała się jednak mocno w czasie. W pewnym momencie stało się jasne, że Gaya nie trafi latem na Camp Nou. Barcelona pozyskała zatem wiekowego Marcosa Alonso. W kadrze jest też wypychany latem z klubu Jordi Alba. Wydawało się zatem, że Barcelona wykona kolejne podejście do sprowadzenia 27-latka.

Gaya w najbliższej przyszłości nie zagra w drużynie Xaviego. Valencia poinformowała bowiem komunikat, który może skutecznie odstraszyć Barcelonę. Hiszpan przedłużył wygasający za kilka miesięcy kontrakt. 27-latek związał się z Nietoperzami umową ważną aż do 30 czerwca 2027 roku. Dla Valencii Gaya rozegrał prawie 300 meczów.

Czytaj także: FC Barcelona gotowa na wymianę piłkarzy z Interem Mediolan

Komentarze