W Villarrealu nie przejmują się etapem Setiena w Barcy

Quique Setien
Quique Setien PressFocus

Quique Setien wraca po ponad dwuletniej przerwie w pracy trenerskiej. Objął pozycję szkoleniowca Villarrealu, a prezes klubu pokłada w nim wielkie nadzieje.

  • Unai Emery zaskoczył Villarreal, odchodząc w środku sezonu do Aston Villi
  • Żółta Łódź Podwodna postanowiła postawić na Quique Setiena. Hiszpan pozostawał bez pracy od sierpnia 2020 roku, gdy zwolniła go Barcelona
  • Fernando Roig wierzy jednak, że zatrudnił utalentowanego szkoleniowca

Roig: rozumiem decyzję Emery’ego, ale pozbawiła nas ona równowagi

Unai Emery postawił Villarreal w bardzo niekomfortowej sytuacji. Na przestrzeni jednej doby postanowił zaakceptować ofertę Aston Villi, która zapłaciła za niego sześć milionów euro.

Rozumiem Emery’ego, ale pozbawił nas równowagi. Dowiedzieliśmy się o jego decyzji w piątek, gdy zadzwonił do dyrektora generalnego klubu. Nie próbowaliśmy go przekonać. Otrzymał świetną ofertę. My musimy być zrównoważeni i nie tracić głowy – powiedział na ten temat prezes Żółtej Łodzi Podwodnej, Fernando Roig. Według doniesień, baskijski trener ma inkasować w Birmingham siedem milionów euro rocznie.

Stery po Emerym przejmie Quique Setien. Ten szkoleniowiec pozostawał bezrobotny przez ponad dwa lata, odkąd zwolniła go Barcelona. Przez ten epizod pozostawił po sobie złe wrażenie, ale wcześniej z sukcesami prowadził Las Palmas czy Real Betis.

W Barcelonie nie poszło mu dobrze, ale znam go i wiem, że jest świetnym trenerem. Doskonale pasuje do tego, czego potrzebuje teraz Villarreal. We wtorek wieczorem podjęliśmy decyzję o podpisaniu z nim umowy – wyznał prezes klubu.

Setien zadebiutuje w nowej roli podczas czwartkowego meczu Ligi Konferencji przeciwko Hapoelowi Beer Szewa.

Czytaj więcej: Z Anglikami trudno się targować. La Liga żegna jednego z najlepszych trenerów.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze