Napastnik reprezentacji Hiszpanii nie zdążył zmienić klubu, problem z regularną grą do zimy

Raul de Tomas
Raul de Tomas fot. PressFocus

Raul de Tomas planował zmienić tego lata pracodawcę. Jego nazwisko przewijało się w kontekście takich klubów, jak Real Madryt, Juventus czy Sevilla, lecz żadna z drużyn nie zdecydowała się na transfer. Okazję do ucieczki z Espanyolu stworzyło Rayo Vallecano, ale obie strony nie zdążyły sfinalizować transakcji przed końcem okienka.

  • Raul de Tomas pozostaje w konflikcie z trenerem i zamierzał odejść tego lata
  • Reprezentant Hiszpanii budził zainteresowanie europejskich potęg, natomiast nikt nie złożył za niego oferty
  • Takowa pojawiła się ze strony Rayo Vallecano, jednak zabrakło czasu na przesłanie potrzebnych dokumentów

Napastnik reprezentacji Hiszpanii uziemiony

Raul de Tomas wyrósł w ostatnim czasie na czołowego napastnika w Hiszpanii. Udało mu się podtrzymać dobrą dyspozycję z zaplecza La Ligi, dzięki czemu w poprzednim sezonie zdobył aż 17 bramek na poziomie hiszpańskiej ekstraklasy. Jego występy zaowocowały powołaniem do seniorskiej reprezentacji narodowej, a w gabinetach Espanyolu już zastanawiano się, na co wydać pieniądze zarobione na jego sprzedaży.

Problemy 27-latka rozpoczęły się tuż przed startem obecnej kampanii. Wpadł on w konflikt z zatrudnionym tego lata trenerem Diego Martinezem, przez co stracił miejsce w składzie. Jedynym sensownym rozwiązaniem stało się odejście. Jego nazwisko przewijało się w kontekście między innymi Realu Madryt, Juventusu czy Sevilli, jednak żadna z tych drużyn nie przeszła do konkretów.

Przyszłość de Tomasa stanęła pod znakiem zapytania. Pomocną dłoń w jego kierunku zdecydowało się wyciągnąć Rayo Vallecano, które zaproponowało Espanyolowi pieniądze na poziomie 15 milionów euro. To zdecydowanie poniżej rynkowej wartości napastnika, natomiast na skutek braku innych ofert – została ona przyjęta. Poważny problem stanowił czas, a raczej jego brak. Prace nad transakcją zostały rozpoczęte bardzo późno, przez co obie strony nie zdążyły przesłać potrzebnych dokumentów przed końcem transferowego okienka. Nie da się już nic z tym fantem zrobić, zatem przynajmniej do zimy de Tomas pozostanie w Espanyolu.

Zobacz również: Barcelona osiagnęła porozumienie z Chelsea, Auba wróci do Premier League

Komentarze